ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը հեռախոսազրույց է ունեցել Ջոֆրի ֆան Լեուվենի հետ
Հունվարի 30-ին ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը հեռախոսազրույց է ունեցել Նիդերլանդների վարչապետի Արտաքին քաղաքականության և պաշտպանության հարցերով խորհրդական Ջոֆրի ֆան Լեուվենի հետ:
Ա.Գրիգորյանը ներկայացրել է Լաչինի միջանցքի փակման հետևանքով Լեռնային Ղարաբաղում ստեղծված հումանիտար ճգնաժամը: Զրուցակիցներն երկուստեք ընդգծել են միջազգային հանրության գործուն քայլերի կարևորությունը` Լաչինի միջանցքի ապաշրջափակման հարցում:
Հեռախոսազանգի ընթացքում կողմերն անդրադարձել են նաև հայ-նիդերլանդական հարաբերությունների երկկողմ օրակարգին:

Состоялся телефонный разговор секретаря Совбеза Армена Григоряна с Джеффри ван Леувеном
Секретарь Совета безопасности Армен Григорян 30-го января провел телефонный разговор с советником премьер-министра Нидерландов по внешней политике и обороне Джеффри ван Леувеном.
А.Григорян представил гуманитарный кризис, возникший в Нагорном Карабахе в результате закрытия Лачинского коридора. Собеседники обоюдно подчеркнули важность активных шагов международного сообщества по разблокированию Лачинского коридора.
В ходе телефонного разговора стороны также коснулись двусторонней повестки армяно-нидерландских отношений.