ԱԽ քարտուղարն ընդունել է ԵՄ տեխնիկական գնահատման խմբի անդամներին
Հունվարի 10-ին ՀՀ ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանն ընդունել է ԵՄ տեխնիկական գնահատման խմբի անդամներին՝ Մարչին Վիդռայի գլխավորությամբ: Հանդիպմանը ներկա էր նաև Հայաստանում ԵՄ պատվիրակության ղեկավար Անդրեա Վիկտորինը:
ԱԽ քարտուղարը ողջունելով խմբի անդամների այցը Հայաստան՝ բարձր է գնահատել դեկտեմբերի 19-ին ավարտված ԵՄ դիտորդական առաքելության գործունեությունը և մեկ անգամ ևս վերահաստատել Հայաստանի պատրաստակամությունը նպաստելու նոր քաղաքացիական առաքելության աշխատանքներին:
Կողմերն անդրադարձել են ԵՄ նոր քաղաքացիական առաքելության գործունեության շրջանակներին, դրա տեղակայմանը և քննարկել երկկողմ հետաքրքրություն ներկայացնող այլ հարցեր:

Секретарь Совбеза принял членов миссии ЕС по технической оценке
Секретарь Совета безопасности Республики Армения Армен Григорян 10-го января принял членов группы технической оценки ЕС во главе с Марчином Видрой. Во встрече также приняла участие глава делегации ЕС в Армении Андреа Викторин.
Приветствуя визит членов миссии в Армению, Секретарь Совбеза высоко оценил деятельность миссии наблюдателей ЕС, завершившейся 19-го декабря, и еще раз подтвердил готовность Армении в содействии работам новой гражданской миссии ЕС.
Стороны коснулись сфер деятельности новой гражданской миссии ЕС, ее развертывания и обсудили другие вопросы, представляющие взаимный интерес.