ԱԽ քարտուղարն ընդունել է ԵՄ տեխնիկական գնահատման խմբի անդամներին
Հունվարի 10-ին ՀՀ ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանն ընդունել է ԵՄ տեխնիկական գնահատման խմբի անդամներին՝ Մարչին Վիդռայի գլխավորությամբ: Հանդիպմանը ներկա էր նաև Հայաստանում ԵՄ պատվիրակության ղեկավար Անդրեա Վիկտորինը:
ԱԽ քարտուղարը ողջունելով խմբի անդամների այցը Հայաստան՝ բարձր է գնահատել դեկտեմբերի 19-ին ավարտված ԵՄ դիտորդական առաքելության գործունեությունը և մեկ անգամ ևս վերահաստատել Հայաստանի պատրաստակամությունը նպաստելու նոր քաղաքացիական առաքելության աշխատանքներին:
Կողմերն անդրադարձել են ԵՄ նոր քաղաքացիական առաքելության գործունեության շրջանակներին, դրա տեղակայմանը և քննարկել երկկողմ հետաքրքրություն ներկայացնող այլ հարցեր:

The Secretary of the Security Council Received the Members of the EU Technical Assessment Mission
On January 10, the Secretary of the Security Council, Armen Grigoryan, received the members of the EU technical assessment mission headed by Marcin Wydra. Andrea Victorin, the head of the EU delegation in Armenia, also participated in the meeting.
Welcoming the mission members' visit to Armenia, the Secretary of the Security Council highly appreciated the activities of the EU monitoring mission that ended on December 19 and once again reaffirmed Armenia's readiness to contribute to the work of the new EU civilian mission.
The parties referred to the scope of activities of the new EU civil mission and its deployment and discussed other issues of mutual interest.