ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը հանդիպել է Իզաբել Դյումոնի, Ֆրեդերիկ Մոնդոլոնիի, Քրիստոֆ Լուկայի և Բրիս Ռոքֆոյի հետ
28 / 11 / 2022
Նոյեմբերի 28-ին Փարիզ կատարած աշխատանքային այցի շրջանակներում ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը հանդիպել է Ֆրանսիայի նախագահ Էմանուել Մակրոնի՝ Մայրցամաքային Եվրոպայի և Թուրքիայի հարցերով խորհրդական Իզաբել Դյումոնի, Ֆրանսիայի ԱԳՆ Մայրցամաքային Եվրոպայի վարչության տնօրեն Ֆրեդերիկ Մոնդոլոնիի, Ֆրանսիայի Պաշտպանության նախարարության Միջազգային հարաբերությունների և ռազմավարական պլանավորման վարչության պետի տեղակալ փոխադմիրալ Քրիստոֆ Լուկայի և ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի Ֆրանսիայի համանախագահ Բրիս Ռոքֆոյի հետ:
Հանդիպմանը զրուցակիցները մտքեր են փոխանակել երկուստեք հետաքրքրություն ներկայացնող միջազգային և տարածաշրջանային անվտանգային օրակարգի մի շարք հարցերի շուրջ։ ԱԽ քարտուղարը վերահաստատել է Հայաստանի պատրաստականությունը նպաստելու մեր տարածաշրջանում անվտանգային միջավայրի ապահովմանը։
Զրուցակիցները գոհունակությամբ ընդգծել են վերջին շրջանում առավել ակտիվացած Հայաստան-Ֆրանսիա երկկողմ բազմաոլորտ հարաբերությունների զարգացման դինամիկան։ Պայմանավորվածություն է ձեռքբերվել շարունակել տարբեր ոլորտներում երկկողմ հարաբերությունների զարգացմանն ուղղված երկխոսությունը։

Секретарь СБ Армен Григорян встретился с Изабель Дюмон, Фредериком Мондолони, Кристофом Лука и Брисом Рокефо
28 / 11 / 2022
В рамках рабочего визита в Париж 28-го ноября Секретарь Совета безопасности Армен советником президента Франции по вопросам континентальной Европы и Турции Изабель Дюмон, директором департамента континентальной Европы МИД Франции Фредериком Мондолони, заместителем начальника Управления международных отношений и стратегического планирования Министерства обороны Франции контр-адмиралом Кристофом Люка и французским сопредседателем Минской группы ОБСЕ Брисом Рокфо.
На встрече собеседники обменялись мнениями по ряду вопросов международной и региональной повестки безопасности, представляющих взаимный интерес. Секретарь Совета безопасности подтвердил готовность Армении в содействии обеспечению безопасности в нашем регионе.
Собеседники с удовлетворением отметили динамику развития двусторонних многосекторальных отношений Армения-Франция, которые активизировались за последний период. Достигнута договоренность о продолжении диалога, направленного на развитие двусторонних отношений в различных сферах.