ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը հանդիպել է Դանիել Տ. Լասիկասի հետ
Նոյեմբերի 16-ին ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը հանդիպել է ԱՄՆ Եվրոպական հրամանատարության ծրագրավորման, քաղաքականության, ռազմավարության և կարողությունների գծով տնօրեն գեներալ-մայոր Դանիել Տ. Լասիկասի հետ:
ԱԽ քարտուղարը ողջունել է պարոն Լասիկասի այցը Հայաստան և բարձր գնահատել ՀՀ-ԱՄՆ հարաբերությունների զարգացման դինամիկան, որն ընդգրկում է նաև անվտանգության ոլորտը:
Ա. Գրիգորյանը զրուցակցին է ներկայացրել զինված ուժերի կառուցվածքային և բովանդակային բարեփոխումների ուղղությամբ ՀՀ կառավարության կողմից իրականացվող ջանքերը:

The Secretary of the Security Council Armen Grigoryan met with Daniel T. Lasica
On November 16, the Secretary of the Security Council, Armen Grigoryan, met with Major General Daniel T. Lasica, Director of Programming, Policy, Strategy and Capabilities of the US European Command.
The Secretary of the Security Council welcomed Mr Lasikas' visit to Armenia and highly appreciated the dynamics of the development of RA-US relations, which also includes the security sphere.
А. Grigoryan, presented to the interlocutor the efforts implemented by the RA government in the direction of structural and substantive reforms of the armed forces.