ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը հանդիպել է Դանիել Տ. Լասիկասի հետ
Նոյեմբերի 16-ին ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը հանդիպել է ԱՄՆ Եվրոպական հրամանատարության ծրագրավորման, քաղաքականության, ռազմավարության և կարողությունների գծով տնօրեն գեներալ-մայոր Դանիել Տ. Լասիկասի հետ:
ԱԽ քարտուղարը ողջունել է պարոն Լասիկասի այցը Հայաստան և բարձր գնահատել ՀՀ-ԱՄՆ հարաբերությունների զարգացման դինամիկան, որն ընդգրկում է նաև անվտանգության ոլորտը:
Ա. Գրիգորյանը զրուցակցին է ներկայացրել զինված ուժերի կառուցվածքային և բովանդակային բարեփոխումների ուղղությամբ ՀՀ կառավարության կողմից իրականացվող ջանքերը:

Секретарь Совета безопасности Армен Григорян встретился с директором Европейского командования США по военному планированию, мощи, стратегии и политике Даниэлем Т. Ласикасом
16 / 11 / 2022
Секретарь Совета безопасности Армен Григорян 16-го ноября встретился с генерал-майором директором Европейского командования США по военному планированию, мощи, стратегии и политике Даниэлем Т. Ласикасом.
Секретарь Совбеза приветствовал визит г-на Ласикаса в Армению и высоко оценил динамику развития армяно-американских отношений, в том числе в сфере безопасности.
А. Григорян представил собеседнику усилия, предпринимаемые правительством РА в направлении структурных и содержательных реформ вооруженных сил.