ԱԽ քարտուղարը հանդիպել է Իգոր Խովաևի հետ
Նոյեմբերի 14-ին ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը հանդիպել է ԵԱՀԿ-ի Մինսկի խմբի ռուսաստանցի համանախագահ, Հայաստանի և Ադրբեջանի հարաբերությունների բարելավման հարցով Ռուսաստանի արտգործնախարարի հատուկ ներկայացուցիչ Իգոր Խովաևի հետ:
Զրուցակիցները քննարկել են Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտության, հայ-ադրբեջանական հարաբերությունների կարգավորման հարցերը, ինչի շրջանակներում ԱԽ քարտուղարը մանրամասնել է հայկական կողմի մոտեցումները և տեսակետները:
Կողմերը պայմանավորվել են պահպանել կապը հետագա համագործակցությունն ավելի արդյունավետ դարձնելու նպատակով:

Секретарь Совбеза встретился с Игорем Ховаевым
Секретарь Совбеза Армен Григорян 13-го сентября встретился с российским сопредседателем Минской группы ОБСЕ, специальным представителем министра иностранных дел России по вопросам содействия нормализации отношений между Республикой Армения и Азербайджанской Республикой Игорем Ховаевым.
Собеседники обсудили вопросы, касающиеся нагорно-карабахского конфликта и урегулирования армяно-азербайджанских отношений, в контексте которых Секретарь Совета безопасности детально представил подходы и позиции армянской стороны.
В целях дальнейшего, более эффективного сотрудничества, стороны договорились поддерживать регулярный контакт.