ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանն ընդունել է ՀՀ-ում ԵՄ դիտորդական կարողությունների առաքելության ղեկավարի գլխավորած պատվիրակությանը
02 / 11 / 2022
Նոյեմբերի 2-ին ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանն ընդունել է Հայաստանում ԵՄ դիտորդական կարողությունների առաքելության ղեկավար, Վրաստանում ԵՄ դիտորդական առաքելության ղեկավար Մարեկ Շչիգիելին: Հանդիպմանը ներկա էր նաև ՀՀ-ում ԵՄ պատվիրակության ղեկավար, արտակարգ և լիազոր դեսպան Անդրեա Վիկտորինը:
ԱԽ քարտուղարը ողջունել է առաքելության ղեկավարի այցը Հայաստան և գոհունակություն հայտնել երկկողմ համագործակցության արդյունքների վերաբերյալ: Քարտուղարը վստահությամբ ընդգծել է, որ երկկողմ համագործակցությունն ունի ներուժ նպաստելու տարածաշրջանում անվտանգային միջավայր ամրապնդմանը:
Հայաստանում ԵՄ դիտորդական կարողությունների առաքելության ղեկավար Մարեկ Շչիգիելը շնորհակալություն է հայտնել թե՛ պետական, թե՛ տեղական մակարդակներում ցուցաբերված աջակցության համար, մասնավորապես՝ ընդգծել երկկողմ համագործակցությանը նպաստելու բարձր պատրաստակամությունը:

Секретарь Совбеза Республики Армения Армен Григорян принял делегацию, возглавляемую руководителем миссии наблюдателей ЕС в Армении
02 / 11 / 2022
Секретарь Совбеза Армен Григорян 2-го ноября принял руководителя миссии наблюдателей ЕС в Армении, главу миссии наблюдателей ЕС в Грузии Марека Щигеля. На встрече также присутствовала глава делегации ЕС в Армении, Чрезвычайный и Полномочный посол Андреа Викторин.
Секретарь Совета безопасности приветствовал визит главы миссии в Армению и выразил удовлетворение результатами двустороннего сотрудничества. Секретарь с уверенностью подчеркнул, что двустороннее сотрудничество может способствовать укреплению обстановки безопасности в регионе.
Глава миссии наблюдателей ЕС в Армении Марек Щигель выразил благодарность за поддержку, оказанную как на государственном, так и на местном уровне, в частности, подчеркнув высокую готовность в содействии двустороннему сотрудничеству.