ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանն ընդունել է ՀՀ-ում ԵՄ դիտորդական կարողությունների առաքելության ղեկավարի գլխավորած պատվիրակությանը
02 / 11 / 2022
Նոյեմբերի 2-ին ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանն ընդունել է Հայաստանում ԵՄ դիտորդական կարողությունների առաքելության ղեկավար, Վրաստանում ԵՄ դիտորդական առաքելության ղեկավար Մարեկ Շչիգիելին: Հանդիպմանը ներկա էր նաև ՀՀ-ում ԵՄ պատվիրակության ղեկավար, արտակարգ և լիազոր դեսպան Անդրեա Վիկտորինը:
ԱԽ քարտուղարը ողջունել է առաքելության ղեկավարի այցը Հայաստան և գոհունակություն հայտնել երկկողմ համագործակցության արդյունքների վերաբերյալ: Քարտուղարը վստահությամբ ընդգծել է, որ երկկողմ համագործակցությունն ունի ներուժ նպաստելու տարածաշրջանում անվտանգային միջավայր ամրապնդմանը:
Հայաստանում ԵՄ դիտորդական կարողությունների առաքելության ղեկավար Մարեկ Շչիգիելը շնորհակալություն է հայտնել թե՛ պետական, թե՛ տեղական մակարդակներում ցուցաբերված աջակցության համար, մասնավորապես՝ ընդգծել երկկողմ համագործակցությանը նպաստելու բարձր պատրաստակամությունը:

The Secretary of the Security Council Armen Grigoryan Received the Delegation Led by the Head of the EU Monitoring Capacity in Armenia
On November 2, the Secretary of the Security Council, Armen Grigoryan, received the head of the EU Monitoring Capacity in Armenia, and the head of the EU observation mission in Georgia, Marek Szczygiel. The Head of the EU Delegation to Armenia, Andrea Victorin, also attended the meeting.
The Secretary of the Security Council welcomed the visit of the head of the mission to Armenia and expressed satisfaction with the results of bilateral cooperation. The Secretary emphasized confidence that bilateral cooperation has the potential to contribute to the strengthening of the security environment in the region.
Marek Szczygiel, the head of the EU Monitoring Capacity in Armenia, expressed his gratitude for the support shown at both the state and local levels. In particular, he emphasized the high willingness to contribute to bilateral cooperation.