ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը հանդիպել է Արևելյան Եվրոպայում բրիտանական պաշտպանական բաժանմունքի ղեկավար Փիթր Կրակրոֆթի ղեկավարած պատվիրակության հետ
20 / 10 / 2022
Հոկտեմբերի 20-ին ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը հանդիպել է Արևելյան Եվրոպայում բրիտանական պաշտպանական բաժանմունքի ղեկավար, ավիացիայի կոմոնդոր (գեներալ) Փիթր Կրակրոֆթի ղեկավարած պատվիրակության հետ: Հանդիպմանը ներկա էր նաև Հայաստանում Միացյալ Թագավորության դեսպան պարոն Ջոն Գալագերը:
ԱԽ քարտուղարը ողջունել է պատվիրակության այցը Հայաստան և վստահություն հայտնել, որ երկկողմ համագործակցության համար առկա են լայն հնարավորություններ:
Կողմերը քննարկել են տարածաշրջանային անվտանգային իրավիճակը, ինչի շրջանակներում Ա. Գրիգորյանը ներկայացրել է սեպտեմբերի 13-ին ադրբեջանական զորքերի կողմից սանձազերծված ագրեսիան և դրա հետևանքները: Քարտուղարը նաև ընդգծել է Հայաստանի նպատակադրվածությունը տարածաշրջանում հասնելու կայուն անվտանգային միջավայրի ձևավորմանը:

Секретарь Совета безопасности Армен Григорян встретился с главой британского оборонного ведомства в Восточной Европе
20 / 10 / 2022
Секретарь Совета безопасности Армен Григорян 20-го октября встретился с делегацией, возглавляемой главой британского оборонного ведомства в Восточной Европе, коммодором авиации (генералом) Питером Кракрофтом. На встрече также присутствовал посол Соединенного Королевства в Армении г-н Джон Галлахер.
Секретарь Совбеза приветствовал визит делегации в Армению и выразил уверенность в наличии широких возможностей для двустороннего сотрудничества.
Стороны обсудили ситуацию с региональной безопасностью, в рамках которой А. Григорян представил развязанную Азербайджаном 13-го сентября широкомасштабную агрессию и ее последствия. Секретарь также подчеркнул целенаправленность Армении в достижении стабильной среды безопасности в регионе.