ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը հանդիպել է Արևելյան Եվրոպայում բրիտանական պաշտպանական բաժանմունքի ղեկավար Փիթր Կրակրոֆթի ղեկավարած պատվիրակության հետ
20 / 10 / 2022
Հոկտեմբերի 20-ին ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը հանդիպել է Արևելյան Եվրոպայում բրիտանական պաշտպանական բաժանմունքի ղեկավար, ավիացիայի կոմոնդոր (գեներալ) Փիթր Կրակրոֆթի ղեկավարած պատվիրակության հետ: Հանդիպմանը ներկա էր նաև Հայաստանում Միացյալ Թագավորության դեսպան պարոն Ջոն Գալագերը:
ԱԽ քարտուղարը ողջունել է պատվիրակության այցը Հայաստան և վստահություն հայտնել, որ երկկողմ համագործակցության համար առկա են լայն հնարավորություններ:
Կողմերը քննարկել են տարածաշրջանային անվտանգային իրավիճակը, ինչի շրջանակներում Ա. Գրիգորյանը ներկայացրել է սեպտեմբերի 13-ին ադրբեջանական զորքերի կողմից սանձազերծված ագրեսիան և դրա հետևանքները: Քարտուղարը նաև ընդգծել է Հայաստանի նպատակադրվածությունը տարածաշրջանում հասնելու կայուն անվտանգային միջավայրի ձևավորմանը:

The Secretary of the Security Council Armen Grigoryan Met with the Delegation Led by the Head of the British Defence Department in Eastern Europe, Peter Cracroft
20 / 10 / 2022
On October 20, the Secretary of the Security Council, Armen Grigoryan, met with the delegation led by the head of the British defence department in Eastern Europe, Air commodore (general) Peter Cracroft. Mr John Gallagher, Ambassador of the United Kingdom to Armenia, was also present at the meeting.
The Secretary of the Security Council welcomed the delegation's visit to Armenia and expressed confidence that there are vast opportunities for bilateral cooperation.
The parties discussed the regional security situation, within which A. Grigoryan presented the aggression unleashed by the Azerbaijani troops on September 13 and its consequences. The Secretary also emphasized Armenia's determination to achieve a stable regional security environment.