ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը հանդիպել է Բրազիլիայի Դաշնային Հանրապետության դեսպան Ֆաբիո Վազ Պիտալուգայի հետ
18 / 10 / 2022
Հոկտեմբերի 18-ին ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը հանդիպել է Բրազիլիայի նորանշանակ արտակարգ և լիազոր դեսպան Ֆաբիո Վազ Պիտալուգայի հետ:
Ա. Գրիգորյանը ողջունել է նորանշանակ դեսպանին և հաջողություններ մաղթել երկկողմ հարաբերությունների զարգացման և առավել ամրապնդման գործում:
ԱԽ քարտուղարը դեսպանի խնդրանքով ներկայացրել է սեպտեմբերի 13-ին Ադրբեջանի կողմից սկսված լայնածավալ ագրեսիան, դրա հետևանքները, ինչպես նաև հայ-ադրբեջանական բանակցային գործընթացից որոշ մանրամասներ:
Բրազիլիայի դեսպանը բարձր է գնահատել երկկողմ հարաբերությունների կայուն զարգացման դինամիկան, ինչպես նաև ընդգծել Բրազիլիայում հայկական համայնքի և մասնավորապես բրազիլահայերի կարևոր դերը առևտրում և տնտեսության մի շարք ոլորտներում:

Секретарь Совбеза Республики Армения Армен Григорян встретился с послом Федеративной Республики Бразилия Фабио Ваза Питалугу
18 / 10 / 2022
Секретарь Совета безопасности Армен Григорян 18-го октября встретился с новоназначенным Чрезвычайным и Полномочным послом Бразилии Фабио Ваза Питалугу.
А. Григорян приветствовал новоназначенного посла и пожелал успехов в развитии и дальнейшем укреплении двусторонних отношений.
По просьбе посла секретарь Совета безопасности представил развязанную Азербайджаном 13-го сентября широкомасштабную агрессию и ее последствия, а также некоторые подробности армяно-азербайджанского переговорного процесса.
Посол Бразилии высоко оценил динамику стабильного развития двусторонних отношений, а также подчеркнул важную роль армянской общины Бразилии, и в особенности бразильских армян, в торговле и ряде отраслей экономики.