ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը հանդիպել է Բրազիլիայի Դաշնային Հանրապետության դեսպան Ֆաբիո Վազ Պիտալուգայի հետ
18 / 10 / 2022
Հոկտեմբերի 18-ին ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը հանդիպել է Բրազիլիայի նորանշանակ արտակարգ և լիազոր դեսպան Ֆաբիո Վազ Պիտալուգայի հետ:
Ա. Գրիգորյանը ողջունել է նորանշանակ դեսպանին և հաջողություններ մաղթել երկկողմ հարաբերությունների զարգացման և առավել ամրապնդման գործում:
ԱԽ քարտուղարը դեսպանի խնդրանքով ներկայացրել է սեպտեմբերի 13-ին Ադրբեջանի կողմից սկսված լայնածավալ ագրեսիան, դրա հետևանքները, ինչպես նաև հայ-ադրբեջանական բանակցային գործընթացից որոշ մանրամասներ:
Բրազիլիայի դեսպանը բարձր է գնահատել երկկողմ հարաբերությունների կայուն զարգացման դինամիկան, ինչպես նաև ընդգծել Բրազիլիայում հայկական համայնքի և մասնավորապես բրազիլահայերի կարևոր դերը առևտրում և տնտեսության մի շարք ոլորտներում:

The Secretary of the Security Council Armen Grigoryan Met With the Ambassador of the Federal Republic of Brazil Fabio Vaz Pitaluga
18 / 10 / 2022
On October 18, the Secretary of the Security Council, Armen Grigoryan, met with the newly appointed Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of Brazil, Fabio Vaz Pitaluga.
A. Grigoryan welcomed the newly appointed AmbassadorAmbassador and wished him success in developing and strengthening bilateral relations.
At the request of the Ambassador, the Secretary of the Security Council presented the large-scale aggression started by Azerbaijan on September 13, its consequences, and some details from the Armenian-Azerbaijani negotiation process.
The Ambassador of Brazil highly appreciated the dynamics of stable development of bilateral relations, as well as emphasized the important role of the Armenian community in Brazil, and particularly the Brazilian Armenians, in trade and several economic sectors.