ԱԽ քարտուղարը հանդիպում է ունեցել ամերիկյան Քարնեգի հիմնադրամում
ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը Վաշինգտոն աշխատանքային այցի շրջանակներում հանդիպել է ամերիկացի ներկա և նախկին պաշտոնյաների, դեսպանների, Քարնեգի հիմնադրամի և այլ վերլուծական կենտրոնների անդամների հետ:
Հանդիպմանը Գրիգորյանը ներկայացրել է Ադրբեջանի կողմից Հայաստանի ինքնիշխան տարածքի նկատմամբ ձեռնարկած լայնածավալ ագրեսիան և դրա հետևանքները՝ մատնանշելով, որ նման քայլով Բաքուն ներխուժել է ՀՀ ինքնիշխան տարածք և սպառնում է հայաստանյան ժողովրդավարությանը: ԱԽ քարտուղարն ընդգծել է Երևանի հաստատակամությունը ժողովրդավարության ուղով ընթանալու հարցում:
Գրիգորյանը նաև անդրադարձել է Ադրբեջանի կողմից միջազգային հումանիտար իրավունքի կոպիտ խախտումներին և քաղաքացիական բնակչության ու ենթակառուցվածքների թիրախավորման փաստերին:
Հանդիպմանը քննարկվել է հայ-ամերիկյան համագործակցության երկկողմ հետաքրքրություն ներկայացնող հարցերի լայն շրջանակ, ինչպիսին է՝ ժողովրդավարությունը և տնտեսական համագործակցությունը:

Секретарь Совета безопасности провел встречу в Американском фонде Карнеги
В рамках рабочего визита в США секретарь Совета безопасности Армении Армен Григорян встретился с действующими и отставными политиками, а также экспертами фонда Карнеги и других мозговых центров.
На встрече Григорян представил широкомасштабную агрессию, осуществленную Азербайджаном против суверенной территории Армении, и ее последствия, указав, что таким шагом Баку вторгается на суверенную территорию Армении и угрожает армянской демократии. Секретарь Совета безопасности подчеркнул решимость Еревана двигаться по пути демократии.
Григорян также коснулся грубых нарушений Азербайджаном норм международного гуманитарного права и фактов обстрела гражданского населения и объектов инфраструктуры.
На встрече был обсужден широкий круг вопросов армяно-американского сотрудничества, представляющих двусторонний интерес, таких как демократия и экономическое сотрудничество.