ԱԽ քարտուղարը հանդիպում է ունեցել ամերիկյան Քարնեգի հիմնադրամում
ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը Վաշինգտոն աշխատանքային այցի շրջանակներում հանդիպել է ամերիկացի ներկա և նախկին պաշտոնյաների, դեսպանների, Քարնեգի հիմնադրամի և այլ վերլուծական կենտրոնների անդամների հետ:
Հանդիպմանը Գրիգորյանը ներկայացրել է Ադրբեջանի կողմից Հայաստանի ինքնիշխան տարածքի նկատմամբ ձեռնարկած լայնածավալ ագրեսիան և դրա հետևանքները՝ մատնանշելով, որ նման քայլով Բաքուն ներխուժել է ՀՀ ինքնիշխան տարածք և սպառնում է հայաստանյան ժողովրդավարությանը: ԱԽ քարտուղարն ընդգծել է Երևանի հաստատակամությունը ժողովրդավարության ուղով ընթանալու հարցում:
Գրիգորյանը նաև անդրադարձել է Ադրբեջանի կողմից միջազգային հումանիտար իրավունքի կոպիտ խախտումներին և քաղաքացիական բնակչության ու ենթակառուցվածքների թիրախավորման փաստերին:
Հանդիպմանը քննարկվել է հայ-ամերիկյան համագործակցության երկկողմ հետաքրքրություն ներկայացնող հարցերի լայն շրջանակ, ինչպիսին է՝ ժողովրդավարությունը և տնտեսական համագործակցությունը:

The Secretary of the Security Council Had a Meeting at the American Carnegie Foundation
The Secretary of the Security Council, Armen Grigoryan, met with current and former American officials, ambassadors, members of the Carnegie Foundation and other analytical centres within the framework of his working visit to Washington.
At the meeting, Grigoryan presented the large-scale aggression and consequences undertaken by Azerbaijan against the sovereign territory of Armenia, pointing out that with such a move, Baku invaded Armenia's sovereign territory and threatened Armenian democracy. The Secretary of the Security Council emphasized Yerevan's determination to move on the path of democracy.
Grigoryan also referred to gross violations of international humanitarian law by Azerbaijan and the facts of targeting the civilian population and infrastructure.
A wide range of issues of bilateral interest in Armenian-American cooperation, such as democracy and economic cooperation, were discussed at the meeting.