ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը հանդիպել է Իզաբել Դյումոնի հետ
ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը Փարիզում հանդիպել է Ֆրանսիայի Հանրապետության նախագահ Էմանուել Մակրոնի դիվանագիտական խորհրդական Իզաբել Դյումոնի հետ:
Հանդիպմանն անդրադարձ է կատարվել տարածաշրջանում խաղաղության ապահովման և Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտության կարգավորման վերաբերյալ հարցերին: Այս համատեքստում ԱԽ քարտուղարը ներկայացրել է հայկական կողմի տարածաշրջանային խաղաղության հաստատման օրակարգը:
Զրուցակիցները մտքեր են փոխանակել հայ-ֆրանսիական անվտանգային և տնտեսական հետագա համագործակցության հեռանկարների շուրջ:

Секретарь Совета Безопасности Армен Григорян встретился с Изабель Дюмон
Секретарь Совета безопасности Армен Григорян встретился в Париже с Изабель Дюмон, дипломатическим советником президента Французской Республики Эммануэля Макрона.
В ходе встречи были затронуты вопросы обеспечения мира в регионе и урегулирования нагорно-карабахского конфликта. В этом контексте Секретарь Совбеза представил повестку армянской стороны по установлению регионального мира.
Собеседники обменялись мнениями о перспективах дальнейшего армяно-французского сотрудничества в сфере безопасности и экономики.