ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը հանդիպել է Իզաբել Դյումոնի հետ
ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը Փարիզում հանդիպել է Ֆրանսիայի Հանրապետության նախագահ Էմանուել Մակրոնի դիվանագիտական խորհրդական Իզաբել Դյումոնի հետ:
Հանդիպմանն անդրադարձ է կատարվել տարածաշրջանում խաղաղության ապահովման և Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտության կարգավորման վերաբերյալ հարցերին: Այս համատեքստում ԱԽ քարտուղարը ներկայացրել է հայկական կողմի տարածաշրջանային խաղաղության հաստատման օրակարգը:
Զրուցակիցները մտքեր են փոխանակել հայ-ֆրանսիական անվտանգային և տնտեսական հետագա համագործակցության հեռանկարների շուրջ:

The Secretary of the Security Council Armen Grigoryan Met With Isabelle Dumont
In Paris, the Secretary of the Security Council, Armen Grigoryan, met with Isabelle Dumont, Diplomatic Adviser to the President of the French Republic, Emanuel Macron.
The interlocutors discussed issues related to peace in the region and the settlement of the Nagorno Karabakh conflict. In this context, the Secretary of the Security Council presented the agenda of the Armenian side for establishing regional peace.
The sides exchanged views on the prospects of further Armenian-French security and economic cooperation.