ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը հանդիպել է Ֆրեդերիկ Մոնդոլոնիի հետ
Փարիզ կատարած աշխատանքային այցի շրջանակներում ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը հանդիպել է Ֆրանսիայի ԱԳՆ Մայրցամաքային Եվրոպայի վարչության տնօրեն Ֆրեդերիկ Մոնդոլոնիի հետ:
Զրուցակիցները քննարկել են երկկողմ համագործակցության շրջանակն ընդլայնելու և զարգացնելու վերաբերյալ մի շարք հարցեր: Մասնավորապես քննարկման առանցքում են եղել Հայաստան-Ֆրանսիա տնտեսական և անվտանգային համագործակցության հետագա զարգացման հեռանկարները։ Այս համատեքստում երկուստեք պատրաստակամություն են հայտնել շարունակել համագործակցությունը երկկողմ և բազմակողմ հետաքրքրություն ներկայացնող հարցերի շուրջ:
Հինդիպմանն Արմեն Գրիգորյանը և Ֆրեդերիկ Մոնդոլոնին անդրադարձել են Լեռնային Ղարաբաղի հիմնախնդրի երկարաժամկետ քաղաքական կարգավորմանը ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահության շրջանակներում:

Секретарь Совета Безопасности Армен Григорян встретился с Фредериком Мондолони
В рамках рабочего визита в Париж Секретарь Совета безопасности Армен Григорян встретился с директором департамента Континентальной Европы МИД Франции Фредериком Мондолони.
Собеседники обсудили ряд вопросов расширения и развития сферы двустороннего сотрудничества. В частности, в центре обсуждения были перспективы дальнейшего развития армяно-французского сотрудничества в сфере экономики и безопасности. В этом контексте обоюдно была выражена готовность к продолжению сотрудничества по вопросам, представляющим двусторонний и многосторонний интерес.
В ходе встречи Армен Григорян и Фредерик Мондолони коснулись долгосрочного политического урегулирования нагорно-карабахского конфликта в рамках сопредседательства Минской группы ОБСЕ.