ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը հանդիպել է Ֆրեդերիկ Մոնդոլոնիի հետ
Փարիզ կատարած աշխատանքային այցի շրջանակներում ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը հանդիպել է Ֆրանսիայի ԱԳՆ Մայրցամաքային Եվրոպայի վարչության տնօրեն Ֆրեդերիկ Մոնդոլոնիի հետ:
Զրուցակիցները քննարկել են երկկողմ համագործակցության շրջանակն ընդլայնելու և զարգացնելու վերաբերյալ մի շարք հարցեր: Մասնավորապես քննարկման առանցքում են եղել Հայաստան-Ֆրանսիա տնտեսական և անվտանգային համագործակցության հետագա զարգացման հեռանկարները։ Այս համատեքստում երկուստեք պատրաստակամություն են հայտնել շարունակել համագործակցությունը երկկողմ և բազմակողմ հետաքրքրություն ներկայացնող հարցերի շուրջ:
Հինդիպմանն Արմեն Գրիգորյանը և Ֆրեդերիկ Մոնդոլոնին անդրադարձել են Լեռնային Ղարաբաղի հիմնախնդրի երկարաժամկետ քաղաքական կարգավորմանը ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահության շրջանակներում:

The Secretary of the Security Council Armen Grigoryan met with Frederic Mondoloni
During his working visit to Paris, the Secretary of the Security Council, Armen Grigoryan, met with the Director of the Continental Europe Department of the French Foreign Ministry, Frederic Mondoloni.
The interlocutors discussed several issues related to expanding and developing the scope of bilateral cooperation. In particular, the prospects for further development of Armenia-France's economic and security cooperation were at the centre of the discussion. In this context, both sides expressed readiness to continue cooperation on issues of bilateral and multilateral interest.
Armen Grigoryan and Frederic Mondoloni touched upon the long-term political settlement of the Nagorno Karabakh conflict within the framework of the OSCE Minsk Group co-chairs.