ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը հանդիպել է Ղրղզական Հանրապետության Անվտանգության խորհրդի քարտուղար Մարատ Իմանկուլովի հետ
Հունիսի 17-ին ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը հանդիպել է Ղրղզական Հանրապետության ԱԽ քարտուղար Մարատ Իմանկուլովի հետ, ով Երևանում է ՀԱՊԿ ԱԽ քարտուղարների կոմիտեի հերթական նիստին մասնակցելու նպատակով:
Ողջունելով հյուրին ԱԽ քարտուղարը նշել է, որ սա Հայաստանի Հանրապետության և Ղրղզական Հանրապետության Անվտանգության խորհուրդների քարտուղարների երբևէ կայացած առաջին պաշտոնական երկկողմ հանդիպումն է։ Ա. Գրիգորյանը նաև հավելել է, որ սա ևս մեկ վառ ապացույց է երկկողմ փոխշահավետ համագործակցային հարաբերությունները զարգացնելու համար, ինչը ներառում է ոչ միայն բազմակողմ, այլ նաև երկկողմ ձևաչափերով համագործակցությունը:
Ղրղզստանի ԱԽ քարտուղարն իր հերթին շնորհակալություն է հայտնել ՀՀ ԱԽ քարտուղարից ՀԱՊԿ ԱԽ քարտուղարների կոմիտեի հերթական նիստի ընթացքում ցուցաբերած ջերմ ընդունելության համար և ընդգծել, որ հայ-ղրղզական հարաբերությունները գրանցում են կայուն զարգացման միտում՝ մասնավորապես, ԱՊՀ-ի և Եվրասիական տնտեսական միության շրջանակներում։
Հանդիպման ավարտին Մարատ Իմանկուլովը պաշտոնական այցով հրավիրել է Արմեն Գրիգոյանին Ղրղզական Հանրապետություն։

Секретарь Совета безопасности Армен Григорян встретился с Секретарем Совета безопасности Кыргызской Республики Маратом Иманкуловым
Секретарь Совбеза Армен Григорян 17-го июня встретился с Секретарем Совбеза Кыргызской Республики Маратом Иманкуловым, находящимся для участия в очередном заседании Комитета секретарей Совета безопасности ОДКБ.
Приветствуя гостя, Секретарь Совета безопасности отметил, что это первая официальная двусторонняя встреча секретарей советов безопасности Республики Армения и Кыргызской Республики. А. Григорян добавил, что это яркое доказательство развития взаимовыгодного сотрудничества, которое включает в себя не только многостороннее, но и двустороннее сотрудничество.
В свою очередь Секретарь Совета безопасности Кыргызстана поблагодарил Секретаря Совбеза Республики Армения за теплый прием, оказанный в ходе очередного заседания Комитета секретарей советов безопасности ОДКБ, подчеркнув, что в армяно- кыргызских отношениях прослеживается тенденция устойчивого развития, в частности, в рамках СНГ и Евразийского экономического союза.
В завершение встречи Марат Иманкулов пригласил Армена Григоряна посетить Кыргызскую Республику с официальным визитом.