ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը հանդիպել է Ղրղզական Հանրապետության Անվտանգության խորհրդի քարտուղար Մարատ Իմանկուլովի հետ
Հունիսի 17-ին ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը հանդիպել է Ղրղզական Հանրապետության ԱԽ քարտուղար Մարատ Իմանկուլովի հետ, ով Երևանում է ՀԱՊԿ ԱԽ քարտուղարների կոմիտեի հերթական նիստին մասնակցելու նպատակով:
Ողջունելով հյուրին ԱԽ քարտուղարը նշել է, որ սա Հայաստանի Հանրապետության և Ղրղզական Հանրապետության Անվտանգության խորհուրդների քարտուղարների երբևէ կայացած առաջին պաշտոնական երկկողմ հանդիպումն է։ Ա. Գրիգորյանը նաև հավելել է, որ սա ևս մեկ վառ ապացույց է երկկողմ փոխշահավետ համագործակցային հարաբերությունները զարգացնելու համար, ինչը ներառում է ոչ միայն բազմակողմ, այլ նաև երկկողմ ձևաչափերով համագործակցությունը:
Ղրղզստանի ԱԽ քարտուղարն իր հերթին շնորհակալություն է հայտնել ՀՀ ԱԽ քարտուղարից ՀԱՊԿ ԱԽ քարտուղարների կոմիտեի հերթական նիստի ընթացքում ցուցաբերած ջերմ ընդունելության համար և ընդգծել, որ հայ-ղրղզական հարաբերությունները գրանցում են կայուն զարգացման միտում՝ մասնավորապես, ԱՊՀ-ի և Եվրասիական տնտեսական միության շրջանակներում։
Հանդիպման ավարտին Մարատ Իմանկուլովը պաշտոնական այցով հրավիրել է Արմեն Գրիգոյանին Ղրղզական Հանրապետություն։

The Secretary of the Security Council Armen Grigoryan Met with the Secretary of the Security Council of the Kyrgyz Republic Marat Imankulov
On June 17, the Secretary of the Security Council, Armen Grigoryan, met with the Secretary of the Security Council of the Kyrgyz Republic, Marat Imankulov, who is in Yerevan to participate in the regular session of the CSTO Security Council Committee.
Welcoming the guest, Armen Grigoryan, noted that this is the first official bilateral meeting of the Secretaries of the Security Councils. A. Grigoryan added that this is vivid proof of the development of mutually beneficial cooperation, including multilateral and bilateral cooperation.
In his turn, the Secretary of the Kyrgyz Security Council thanked Armen Grigoryan for the warm reception during the CSTO Security Council Committee's regular session, emphasizing that the Armenian-Kyrgyz relations register a tendency for sustainable development, particularly within the CIS and Eurasian Economic Union.
At the end of the meeting, Marat Imankulov invited Armen Grigoryan to pay an official visit to the Kyrgyz Republic.