ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը հանդիպել է Տաջիկստանի Անվտանգության խորհրդի քարտուղար Նասրուլլո Մահմուդզոդա հետ
Հունիսի 17-ին ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը հանդիպել է Տաջիկստանի Հանրապետության ԱԽ քարտուղար Նասրուլլո Մահմուդզոդաի հետ, ով Երևանում է ՀԱՊԿ ԱԽ քարտուղարների կոմիտեի հերթական նիստին մասնակցելու նպատակով:
ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը նշել է, որ հայերը և տաջիկները հինավուրց ժողովուրդներ են՝ հարուստ պատմությամբ, ավանդույթներով և մշակույթով, ինչն էլ լավ հիմք է հանդիսանում երկու երկրների հարաբերությունները և՛ երկկողմ, և՛ բազմակողմ հարթակներում զարգացման համար:
Տաջիկստանի ԱԽ քարտուղարը շնորհակալություն է հայտնել ՀԱՊԿ ԱԽ քարտուղարների կոմիտեի նիստը Հայաստանում բարձր մակարդակով կազմակերպելու համար և ընդգծել, որ սա ևս մեկ լավ առիթ է առընչվելու հայկական մշակույթին և ավանդույթներին։ Նասրուլլո Մահմուդզոդան ընդգծել է, որ երկու երկրների ԱԽ գրասենյակների միջև հարաբերությունները կայուն զարգանում են։ Հանդիպմանը Տաջիկստանի ԱԽ քարտուղարը նաև ներկայացրել է տաջիկ-աֆղանական սահմանից եկող ահաբեկչական վտանգը և Դուշամբեյի քայլերն ընդդեմ այդ մարտահրավերների։

Секретарь Совета безопасности Республики Армения Армен Григорян встретился с Секретарем Совета безопасности Таджикистана Насрулло Мaхмудзодой
Секретарь Совета безопасности Армен Григорян 17-го июня встретился с Секретарем Совета безопасности Республики Таджикистан Насрулло Мвхмудзодой, находящимся в Ереване для участия в очередном заседании Комитета секретарей советов безопасности ОДКБ.
Секретарь Совета безопасности Армен Григорян отметил, что армяне и таджики являются древними народами с богатой историей, традициями и культурой, что является хорошей основой для развития отношений между двумя странами как на двусторонних, так и на многосторонних площадках.
Секретарь Совета безопасности Таджикистана поблагодарил за организацию на высоком уровне заседания Комитета секретарей советов безопасности ОДКБ в Армении, подчеркнув, что это еще одна хорошая возможность прикоснуться к армянской культуре и традициям. Насрулло Рахматжон подчеркнул, что отношения между аппаратами совбезов двух стран стабильно развиваются. В ходе встречи Секретарь Совбеза Таджикистана также представил террористическую угрозу, исходящую со стороны таджикско-афганской границы, а также шаги Душанбе по борьбе с этими вызовами.