ՀՀ ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը հանդիպել է ՌԴ ԱԽ քարտուղար Նիկոլայ Պատրուշևի հետ
Հունիսի 16-ին ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը հանդիպել է Ռուսաստանի Դաշնության ԱԽ քարտուղար Նիկոլայ Պատրուշևի հետ, ով ժամանել է Երևան ՀԱՊԿ ԱԽ քարտուղարների կոմիտեի հերթական նիստին մասնակցելու նպատակով:
Հանդիպմանը Գրիգորյանը վստահություն է հայտնել, որ երկու երկրների Անվտանգության խորհուրդների գրասենյակների միջև համագործակցության շրջանակը ընդլայնելու համար կան բոլոր անհրաժեշտ հնարավորությունները և նախադրյալները:
Երկկողմ համագործակցության շրջանակներում զրուցակիները քննարկել են անվտանգությանը վերաբերող հարցերի լայն շրջանակ։ Նիկոլայ Պատրուշևը շեշտել է, որ Հայաստանը Ռուսաստանի ռազմավարական կարևոր գործընկեր պետություն է և Մոսկվան աջակցում է Հայաստանին տարածաշրջանային անվտանգության ապահովման գործընթացներում։
Արմեն Գրիգորյանն իր ռուս գործընկերոջը ներկայացրել է տարածաշրջանային անվտանգային իրավիճակը, հայ-ադրբեջանական սահմանային իրավիճակը, սահմանազատման և սահմանային անվտանգության հարցերով հանձնաժողովների աշխատանքների ընթացքը, ինչպես նաև հայ-թուրքական հարաբերությունների կարգավորման գործընթացը:

Встреча Секретаря Совета Безопасности Республики Армения Армена Григоряна с Секретарем Совета Безопасности Российской Федерации Николаем Патрушевым
Секретарь Совета безопасности Республики Армения Армен Григорян 16-го июня встретился с прибывшим в Ереван для участия в очередном заседании Комитета Советов безопасности ОДКБ, Секретарем Совета Безопасности Российской Федерации Николаем Патрушевым.
В ходе встречи Григорян выразил уверенность, что есть все необходимые возможности и предпосылки для расширения сферы сотрудничества между аппаратами Совбезов двух стран.
В рамках двустороннего сотрудничества собеседники обсудили широкий спектр вопросов безопасности. Николай Патрушев подчеркнул, что Армения является важным стратегическим партнером России и что Москва поддерживает Армению в процессах обеспечения региональной безопасности.
Армен Григорян представил российскому коллеге региональную ситуацию в области безопасности, ситуацию на армяно-азербайджанской границе, ход работ Комиссии по вопросам демаркации и безопасности государственных границ, а также процесс нормализации армяно-турецких отношений.