ՀՀ ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը հանդիպել է ՌԴ ԱԽ քարտուղար Նիկոլայ Պատրուշևի հետ
Հունիսի 16-ին ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը հանդիպել է Ռուսաստանի Դաշնության ԱԽ քարտուղար Նիկոլայ Պատրուշևի հետ, ով ժամանել է Երևան ՀԱՊԿ ԱԽ քարտուղարների կոմիտեի հերթական նիստին մասնակցելու նպատակով:
Հանդիպմանը Գրիգորյանը վստահություն է հայտնել, որ երկու երկրների Անվտանգության խորհուրդների գրասենյակների միջև համագործակցության շրջանակը ընդլայնելու համար կան բոլոր անհրաժեշտ հնարավորությունները և նախադրյալները:
Երկկողմ համագործակցության շրջանակներում զրուցակիները քննարկել են անվտանգությանը վերաբերող հարցերի լայն շրջանակ։ Նիկոլայ Պատրուշևը շեշտել է, որ Հայաստանը Ռուսաստանի ռազմավարական կարևոր գործընկեր պետություն է և Մոսկվան աջակցում է Հայաստանին տարածաշրջանային անվտանգության ապահովման գործընթացներում։
Արմեն Գրիգորյանն իր ռուս գործընկերոջը ներկայացրել է տարածաշրջանային անվտանգային իրավիճակը, հայ-ադրբեջանական սահմանային իրավիճակը, սահմանազատման և սահմանային անվտանգության հարցերով հանձնաժողովների աշխատանքների ընթացքը, ինչպես նաև հայ-թուրքական հարաբերությունների կարգավորման գործընթացը:

The Secretary of the Security Council of Armenia Armen Grigoryan Met With the Russian Security Council Secretary Nikolai Patrushev
On June 16, the Secretary of the Security Council, Armen Grigoryan, met with the Secretary of the Security Council of the Russian Federation, Nikolay Patrushev, who arrived in Yerevan to participate in the regular session of the CSTO Security Council Committee.
During the meeting, Grigoryan expressed confidence that there are all the necessary opportunities and preconditions for expanding the scope of cooperation between the Security Council offices of the two countries.
Within the framework of bilateral cooperation, the interlocutors discussed a wide range of issues related to security issues. Nikolay Patrushev stressed that Armenia is a strategic partner of Russia and that Moscow supports Armenia in ensuring regional security.
Armen Grigoryan briefed his Russian counterpart on the regional security situation, the Armenian-Azerbaijani border situation, the work of the demarcation and border security commissions, and the process of normalization of Armenian-Turkish relations.