ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը հանդիպել է Բելառուսի Անվտանգության խորհրդի պետական քարտուղար Ալեքսանդր Վոլֆովիչի հետ
Հունիսի 16-ին ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը հանդիպել է Բելառուսի Հանրապետության ԱԽ պետական քարտուղար Ալեքսանդր Վոլֆովիչի հետ, ով Երևանում է ՀԱՊԿ ԱԽ քարտուղարների կոմիտեի հերթական նիստին մասնակցելու նպատակով:
Հանդիպման ընթացքում անդրադարձ է կատարվել հայ-բելառուսական համագործակցության օրակարգին, մասնավորապես՝ երկկողմ համագործակցությանը ՀԱՊԿ, ԵԱՏՄ, ԱՊՀ շրջանակներում:
Զրուցակիները քննարկել են երկկողմ հարաբերությունները զարգացնելու ուղիները և դրանց հեռանկարները: Բելառուսի ԱԽ պետական քարտուղարն ընդգծել է Մինսկի պատրաստակամությունը՝ ընդլայնելու երկու երկրների միջև տնտեսական ապրանքաշրջանառության ծավալները։
Հանդիպման վերջում Բելառուսի ԱԽ պետական քարտուղարն Ա․ Գրիգորյանին պաշտոնական այցով հրավիրել է Բելառուսի Հանրապետություն։

The Secretary of the Security Council Armen Grigoryan Met With the State Secretary of the Security Council of Belarus Alexander Volfovich
On June 16, the Secretary of the Security Council, Armen Grigoryan, met with the State Secretary of the Security Council of Belarus, Alexander Volfovich, who is in Yerevan to participate in the regular session of the CSTO Security Council Committee.
During the meeting, the sides touched upon the agenda of the Armenian-Belarusian cooperation, particularly the bilateral cooperation within the CSTO, EAEU, and CIS.
The interlocutors discussed ways to develop bilateral relations and their prospects. The State Secretary of the Security Council of Belarus stressed the readiness of Minsk to expand trade relations between the two countries.
At the end of the meeting, the State Secretary of the Security Council of Belarus invited A. Grigoryan on an official visit to the Republic of Belarus.