ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը հանդիպել է Բելառուսի Անվտանգության խորհրդի պետական քարտուղար Ալեքսանդր Վոլֆովիչի հետ
Հունիսի 16-ին ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը հանդիպել է Բելառուսի Հանրապետության ԱԽ պետական քարտուղար Ալեքսանդր Վոլֆովիչի հետ, ով Երևանում է ՀԱՊԿ ԱԽ քարտուղարների կոմիտեի հերթական նիստին մասնակցելու նպատակով:
Հանդիպման ընթացքում անդրադարձ է կատարվել հայ-բելառուսական համագործակցության օրակարգին, մասնավորապես՝ երկկողմ համագործակցությանը ՀԱՊԿ, ԵԱՏՄ, ԱՊՀ շրջանակներում:
Զրուցակիները քննարկել են երկկողմ հարաբերությունները զարգացնելու ուղիները և դրանց հեռանկարները: Բելառուսի ԱԽ պետական քարտուղարն ընդգծել է Մինսկի պատրաստակամությունը՝ ընդլայնելու երկու երկրների միջև տնտեսական ապրանքաշրջանառության ծավալները։
Հանդիպման վերջում Բելառուսի ԱԽ պետական քարտուղարն Ա․ Գրիգորյանին պաշտոնական այցով հրավիրել է Բելառուսի Հանրապետություն։

Секретарь Совета Безопасности Республики Армения Армен Григорян встретился с Государственным секретарем Совета Безопасности Республики Беларусь Александром Вольфовичем
Секретарь Совета Безопасности Армен Григорян 16-го июня встретился с находящимся в Ереване для участия в очередном заседании Комитета секретарей Советов Безопасности ОДКБ, Государственным секретарем Совета Безопасности Республики Беларусь Александром Вольфовичем.
В ходе встречи стороны коснулись повестки армяно-белорусского сотрудничества, в частности, двустороннего сотрудничества в рамках ОДКБ, ЕАЭС, СНГ.
Собеседники обсудили пути развития двусторонних отношений и их перспективы. Государственный секретарь Совбеза Беларуси подчеркнул готовность Минска расширять товарооборот между двумя странами.
В завершение встречи Государственный секретарь Совбеза Беларуси пригласил Секретаря Совбеза Армении А. Григоряна посетить с официальным визитом Республику Беларусь.