ՀԱՊԿ ԱԽ քարտուղարների կոմիտեի նիստ Երևանում
Հունիսի 17-ին Երևանում տեղի է ունենալու Հավաքական անվտանգության պայմանագրի կազմակերպության Անվտանգության խորհուրդների քարտուղարների կոմիտեի հերթական նիստը՝ Հայաստանի Հանրապետության Անվտանգության խորհրդի քարտուղար, ՀԱՊԿ ԱԽ քարտուղարների կոմիտեի նախագահ Արմեն Գրիգորյանի գլխավորությամբ:
ԱԽ քարտուղարների կոմիտեի նիստի ընթացքում՝ նեղ և ընդլայնված կազմով, քննարկվելու են ՀԱՊԿ պատասխանատվության գոտում ստեղծված իրավիճակի և ՀԱՊԿ անդամ երկրների անվտանգության մարտահրավերների ու սպառնալիքների չեզոքացմանն ուղղված միջոցառումները, ինչպես նաև այլ հարցեր:
Նիստի ավարտին ՀԱՊԿ ԱԽ քարտուղարների կոմիտեի նախագահն և ՀԱՊԿ գլխավոր քարտուղարը հանդես կգան հայտարարությամբ:

Meeting of the Committee of Secretaries of the CSTO Security Councils in Yerevan
The regular sitting of the Committee of Secretaries of the Security Councils of the Collective Security Treaty Organization will be held in Yerevan on June 17, chaired by Armen Grigoryan, Secretary of the Security Council of the Republic of Armenia, Chairman of the Committee of Secretaries of the CSTO Security Council.
The situation in the CSTO area of responsibility and the measures aimed at neutralizing the security challenges and threats of the CSTO member states and other issues will be discussed during the sitting of the Committee of Secretaries of the Security Councils.
At the end of the sitting, the Chairman of the Committee of Secretaries of the CSTO Security Council and the Secretary-General of the CSTO will make a statement.