ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը հանդիպել է Լեհաստանի Հանրապետության Արտաքին գործերի փոխնախարար Մարչին Պշիդաչի հետ
22 / 04 / 2022
Ապրիլի 22-ին Վարշավայում Անվտանգության խորհրդի քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը հանդիպել է Լեհաստանի Հանրապետության Արտաքին գործերի փոխնախարար Մարչին Պշիդաչի հետ։
ԱԽ քարտուղարն իր զրուցակցին է ներկայացրել անվտանգային իրավիճակը Հարավային Կովկասում և Հայաստանի կողմից իրականացվող ջանքերը տարածաշրջանային անվտանգության և կայունության ապահովման ուղղությամբ։
Փոխնախարար Պշիդաչն իր հերթին ընդգծել է Լեհաստանի պատրաստակամությունը՝ աջակցելու տարածաշրջանային խնդիրների լուծմանը թե՛ որպես ներկայումս ԵԱՀԿ նախագահող երկիր և թե՛ որպես Եվրամիության անդամ երկիր։
Երկուստեք ընդգծվել է հայ-լեհական բազմաոլորտ երկկողմ հարաբերություններն ընդլայնելու պատրաստակամությունը։

Секретарь Совета безопасности Армен Григорян встретился с заместителем министра иностранных дел Польши Марчином Пшидачем
22 / 04 / 2022
Секретарь Совета безопасности Армен Григорян 22-го апреля в Варшаве встретился с заместителем министра иностранных дел Республики Польша Марчином Пшидачем.
Секретарь Совбеза представил собеседнику ситуацию с безопасностью на Южном Кавказе и усилия, предпринимаемые Арменией в направлении обеспечения региональной безопасности и стабильности.
Заместитель министра иностранных дел Пшидач, в свою очередь, подчеркнул готовность Польши содействовать решению региональных проблем как в качестве страны-председателя ОБСЕ, так и в качестве страны-члена Евросоюза.
Обоюдно была подчеркнута готовность к расширению армяно-польских разноплановых двусторонних отношений.