ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը հանդիպել է Լեհաստանի Հանրապետության Արտաքին գործերի փոխնախարար Մարչին Պշիդաչի հետ
22 / 04 / 2022
Ապրիլի 22-ին Վարշավայում Անվտանգության խորհրդի քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը հանդիպել է Լեհաստանի Հանրապետության Արտաքին գործերի փոխնախարար Մարչին Պշիդաչի հետ։
ԱԽ քարտուղարն իր զրուցակցին է ներկայացրել անվտանգային իրավիճակը Հարավային Կովկասում և Հայաստանի կողմից իրականացվող ջանքերը տարածաշրջանային անվտանգության և կայունության ապահովման ուղղությամբ։
Փոխնախարար Պշիդաչն իր հերթին ընդգծել է Լեհաստանի պատրաստակամությունը՝ աջակցելու տարածաշրջանային խնդիրների լուծմանը թե՛ որպես ներկայումս ԵԱՀԿ նախագահող երկիր և թե՛ որպես Եվրամիության անդամ երկիր։
Երկուստեք ընդգծվել է հայ-լեհական բազմաոլորտ երկկողմ հարաբերություններն ընդլայնելու պատրաստակամությունը։

The Security of the Security Council Armen Grigoryan Met With Polish Deputy Foreign Minister Marcin Przydacz
22 / 04 / 2022
On April 22, in Warsaw, the Secretary of the Security Council, Armen Grigoryan, met with the Deputy Foreign Minister of the Republic of Poland, Marcin Przydacz.
The Secretary of the Security Council presented to his interlocutor the security situation in the South Caucasus and the efforts made by Armenia to ensure regional security and stability.
Deputy Minister Marcin Przydacz, in his turn, stressed Poland's readiness to support the solution of regional problems both as a country currently holding the OSCE chairmanship and as a member of the European Union.