ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը հանդիպել է Ֆինլանդիայի Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան Կիրստի Նարինենի հետ
Փետրվարի 21-ին ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը հանդիպել է Հայաստանում Ֆինլանդիայի Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան Կիրիստի Նարինենի հետ:
Դեսպանի խնդրանքով ԱԽ քարտուղարը ներկայացրել է Հայաստանի դիրքորոշումը հայ-ադրբեջանական սահմանի սահմանագծման և սահմանազատման, տարածաշրջանային տրանսպորտային ենթակառուցվածքների ապաշրջափակման և ԼՂ հիմնախնդրի լուծման վերաբերյալ: Այս համատեքստում Ա.Գրիգորյանն ընդգծել է, որ ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահությունը միակ ձևաչափն է, որի շրջանակներում կարող է լուծվել ԼՂ հիմնախնդիրը:
Դեսպան Կիրիստի Նարինենին բարձր է գնահատել վերջին տարիներին Հայաստանում տեղի ունեցող ժողովրդավարական բարեփոխումների իրականացման ընթացքը և իր երկրի պատրաստակամությունն է հայտնել Հայաստանի հետ հետագա շարունակական համագործակցության համար:
Հանդիպման ընթացքում կողմերը քննարկել են նաև երկկողմ հետաքրքրություն ներկայացնող հարցերի լայն շրջանակ:

The Secretary of the Security Council Armen Grigoryan Met With the Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Republic of Finland Kirsti Narinen
On February 21, the Secretary of the Security Council, Armen Grigoryan, met with Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Republic of Finland to Armenia Kirsti Narinen.
At the request of the Ambassador, the Secretary of the Security Council presented Armenia's position on the demarcation and delimitation of the Armenian-Azerbaijani border, unblocking of regional transport infrastructure, and the settlement of the Nagorno-Karabakh conflict. In this context, A. Grigorian stressed that the OSCE Minsk Group co-chairing is the only framework for resolving the Nagorno-Karabakh conflict.
Ambassador Kristi Narinen praised the implementation of democratic reforms in Armenia and expressed her country's readiness for further continuous cooperation with Armenia.