ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանն ընդունել է Ռուսաստանի Դաշնության ԱԽ քարտուղարի տեղակալ Օլեգ Խրամովին
Փետրվարի 11-ին ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանն ընդունել է ՌԴ ԱԽ քարտուղարի տեղակալ Օլեգ Խրամովին, ով ժամանել է Երևան՝ տեղեկատվական անվտանգության ապահովման հարցերով հայ-ռուսական միջգերատեսչական խորհրդակցություններին մասնակցելու նպատակով:
Հանդիպման սկզբում Ա. Գրիգորյանն ընդգծել է վերջին երկու օրերին հայ-ռուսական միջգերատեսչական խորհրդակցությունների շրջանակներում տարվող աշխատանքների արդյունավետությունը: Այս համատեքստում կողմերը նաև բարձր են գնահատել Հայաստանի և Ռուսաստանի Անվտանգության խորհուրդների գրասենյակների միջև համագործակցության մակարդակը:
Անդրադառնալով երկկողմ հետաքրքրություն ներկայացնող կարևոր հարցերի ՀՀ ԱԽ քարտուղարը և ՌԴ ԱԽ քարտուղարի տեղակալը շեշտել են տեղեկատվական անվտանգության ոլորտում համագործակցության շարունակականության անհրաժեշտությունը:
Հանդիպման ընթացքում կողմերը նաև անդրադարձել են ապագայում իրականացվելիք քայլերին և ձեռքբերված միջգերատեսչական համաձայնությունների իրականացմանը:

The Secretary of the Security Council Armen Grigoryan Received Deputy Secretary of the Security Council of the Russian Federation Oleg Khramov
On February 11, the Secretary of the Security Council, Armen Grigoryan, received Deputy Secretary of the Security Council of the Russian Federation, Oleg Khramov, who arrived in Yerevan to participate in the Armenian-Russian interdepartmental consultations on information security.
At the beginning of the meeting, A. Grigoryan stressed the effectiveness of the work carried out within the framework of the Armenian-Russian interdepartmental consultations over the past two days. In this context, the parties also praised the level of cooperation between the Offices of the Security Councils of Armenia and Russia.
Touching upon important issues of mutual interest, the Secretary of the Security Council of the Republic of Armenia and the Deputy Secretary of the Security Council of the Russian Federation stressed the need for continued cooperation in information security.
During the meeting, the parties also referred to the steps to be taken to implement the interdepartmental agreements in the future.