ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը հանդիպել է ԱՄՆ Ներկայացուցիչների պալատի հայկական հանձնախմբի համանախագահ Ֆրանկ Փըլոնի հետ
16 / 12 / 2021
Ամերիկայի Միացյալ Նահանգներ այցի շրջանակներում ՀՀ Անվտանգության խորհրդի քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը հանդիպել է ԱՄՆ Ներկայացուցիչների պալատի հայկական հանձնախմբի համանախագահ Ֆրանկ Փըլոնի հետ։
Քարտուղարը բարձր է գնահատել Ներկայացուցիչների պալատում Հայկական հանձնախմբի և առանձնապես Փըլոնի ջանքերը Հայաստանին և հայ ժողովրդին աջակցելու հարցում։
Կոնգրեսականը կարևորել է Հայաստանում ժողովրդավարացման շարունակական գործընթացը։ Քննարկվել է երկկողմ հարաբերությունների օրակարգը, մասնավորապես՝ Հայաստանի ժողովրդավարացման գործընթացները, էներգետիկ ոլորտի զարգացումները, ինչպես նաև կլիմայի փոփոխության դեմ պայքարը։

Секретарь Совета безопасности Армен Григорян встретился с сопредседателем Армянского комитета Палаты представителей США Фрэнком Пеллоне
16 / 12 / 2021
В рамках визита в Соединенные Штаты Америки Секретарь Совета Безопасности Республики Армения Армен Григорян встретился с сопредседателем Армянского комитета Палаты представителей США Фрэнком Пеллоне.
Секретарь высоко оценил усилия Армянского комитета, в особенности Пеллоне, в вопросе оказания поддержки Армении и армянскому народу.
Конгрессмен отметил важность продолжения процесса демократизации в Армении. Стороны обсудили повестку двусторонних отношений, в частности, процессы демократизации в Армении, развитие энергетического сектора, а также борьба с изменением климата.