ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը հանդիպել է «Ատլանտյան խորհուրդ» ամերիկյան վերլուծական կենտրոնի (Atlantic Council) փորձագիտական համայնքի ներկայացուցիչների հետ
ՀՀ Անվտանգության խորհրդի քարտուղար Արմեն Գրիգորյանի Ամերիկայի Միացյալ Նահանգներ այցի շրջանակներում «Ատլանտյան խորհուրդ» ամերիկյան վերլուծական կենտրոնը (Atlantic Council) հանդիպում էր կազմակերպել փորձագիտական համայնքի ներկայացուցիչների հետ։
Քարտուղարը ներկայացրել է Հայաստանի մոտեցումները տարածաշրջանի ապաշրջափակման վերաբերյալ։ Հարց ու պատասխանի ձևաչափով նաև քննարկվել է խնդիրների լայն շրջանակ, ներառյալ ժողովրդավարական ինստիտուտների կայացման գործընթացները, Հայաստանի արտաքին քաղաքականության առաջնահերթությունները և կլիմայի փոփոխության դեմ պայքարը։

Секретарь Совета безопасности Армен Григорян встретился с представителями экспертного сообщества аналитического центра «Атлантический совет»
17 / 12 / 2021
В рамках визита Секретаря Совета безопасности Армении Армена Григоряна в Соединенные Штаты Америки американский аналитический центр «Атлантический совет» (Atlantic Council) организовал встречу с представителями экспертного сообщества.
Секретарь представил подходы Армении к разблокированию региона. В формате вопросов-ответов был обсужден широкий круг вопросов, включая и процессы становления демократических институтов, приоритеты внешней политики Армении и борьбу с изменением климата.