ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանն ընդունել է Հայաստանում Իրանի Իսլամական Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան Ն.Գ. Աբբաս Բադախշան Զոհուրիին
Նոյեմբերի 16-ին ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը հանդիպել է Հայաստանում Իրանի դեսպան Աբբաս Բադախշան Զոհուրիին:
Հանդիպման սկզբում ԱԽ քարտուղարը ներկայացրել է հայ-ադրբեջանական սահմանին տիրող օպերատիվ մարտավարական իրավիճակը:
Զրուցակիցների ուշադրության կենտրոնում են եղել նաև տարածաշրջանային անվտանգության ու խաղաղության, ենթակառուցվածքների ապաշրջափակման հարցերը:
Երկուստեք համոզվածություն են հայտնել, որ հնարավորինս շուտ կարելի է նվազեցնել սահմանային լարվածությունը և սկսել խաղաղ կարգավորման գործընթացը:

Секретарь Совета Безопасности Армен Григорян принял Чрезвычайного и Полномочного Посла Исламской Республики Иран в Армении Е.П Аббаса Бадахшана Зохури
16-го ноября Секретарь Совбеза Армен Григорян встретился с послом Ирана в Армении Аббасом Бадахшаном Зохури.
В начале встречи Секретарь Совета Безопасности представил оперативно-тактическую обстановку на армяно-азербайджанской границе.
В центре внимания собеседников были также вопросы региональной безопасности и мира, разблокировки инфраструктур.
Обоюдно выражена убежденность, что максимально быстро можно снизить приграничную напряженность и начать процесс мирного урегулирования.