ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանն ընդունել է Հայաստանում Իրանի Իսլամական Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան Ն.Գ. Աբբաս Բադախշան Զոհուրիին
Նոյեմբերի 16-ին ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը հանդիպել է Հայաստանում Իրանի դեսպան Աբբաս Բադախշան Զոհուրիին:
Հանդիպման սկզբում ԱԽ քարտուղարը ներկայացրել է հայ-ադրբեջանական սահմանին տիրող օպերատիվ մարտավարական իրավիճակը:
Զրուցակիցների ուշադրության կենտրոնում են եղել նաև տարածաշրջանային անվտանգության ու խաղաղության, ենթակառուցվածքների ապաշրջափակման հարցերը:
Երկուստեք համոզվածություն են հայտնել, որ հնարավորինս շուտ կարելի է նվազեցնել սահմանային լարվածությունը և սկսել խաղաղ կարգավորման գործընթացը:

The Secretary of the Security Council Armen Grigoryan Received H. E. Abbas Badakhshan Zohuri, Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Islamic Republic of Iran to Armenia
On November 16, the Secretary of the Security Council, Armen Grigoryan, met with the Iranian Ambassador to Armenia Abbas Badakhshan Zohuri.
At the beginning of the meeting, the Secretary of the Security Council presented the operative tactical situation on the Armenian-Azerbaijani border.
The interlocutors also focused on regional security and peace and the unblocking of infrastructure.
Both sides expressed confidence that the side could reduce border tensions as soon as possible and begin a peaceful settlement.