ՀԱՊԿ գլխավոր քարտուղար Ստանիսլավ Զասն այցելել է ՀՀ Անվտանգության խորհրդի գրասենյակ
Այսօր ՀՀ Անվտանգության խորհրդի գրասենյակում տեղի է ունեցել ԱԽ գրասենյակի ղեկավար Հայկ Պետրոսյանի հանդիպումը Հայաստանում աշխատանքային այցով գտնվող ՀԱՊԿ գլխավոր քարտուղար Ստանիսլավ Զասի հետ:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել է հայ-ադրբեջանական սահմանին տիրող իրավիճակը, դրա շուրջ վերջին զարգացումները և ՀԱՊԿ շրջանակներում առկա մեխանիզմների օգտագործման հնարավորությունները իրավիճակի խաղաղ կարգավորման գործընթացում:
Զրուցակիցները անդրադարձել են նաև ս.թ. սեպտեմբերին Տաջիկստանում կայանալիք ՀԱՊԿ անվտանգության խորհուրդների քարտուղարների կոմիտեի նիստում քննարկվելիք փաստաթղթերի նախագծերի համաձայնեցման, ինչպես նաև Կազմակերտությունոմ Հայաստանի առաջիկա նախագահության առաջնահերթությունների նախապատրաստման ընթացքին:

Генеральный секретарь ОДКБ Станислав Зась посетил Аппарат Совета Безопасности РА
Сегодня в Аппарате Совета Безопасности состоялась встреча Руководителя Аппарата Совета Безопасности Айка Петросяна с находящимся в Армении с рабочим визитом Генеральным секретарем ОДКБ Станиславом Засем.
На встрече была обсуждена ситуация на армяно-азербайджанской границе, развитие событий вокруг нее в последний период и возможности использования имеющихся в рамках ОДКБ механизмов в процессе мирного урегулирования ситуации.
Собеседники коснулись также хода согласования проектов документов, которые будут рассмотрены на заседании Комитета секретарей советов безопасности ОДКБ в сентябре с.г. в Таджикистане, а также подготовки приоритетов предстоящего председательства Армении в Организации.