Անվտանգության խորհրդի քարտուղար Արմեն Գրիգորյանն ընդունել է Հայաստանում Իրանի Իսլամական Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան Ն.Գ. Աբբաս Բադախշան Զոհուրիին
28 / 12 / 2020
Այսօր Անվտանգության խորհրդի քարտուղար Արմեն Գրիգորյանն ընդունել է Հայաստանում Իրանի Իսլամական Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան Ն.Գ. Աբբաս Բադախշան Զոհուրիին:
ԱԽ քարտուղարը կարևորելով հայ-իրանական բարիդրացիական հարաբերությունները, ինչպես նաև հետպատերազմյան շրջանում տարածաշրջանային ռազմավարական ենթակառուցվածքների զարգացման գործում հայ-իրանական փոխգործակցության ակտիվացման անհրաժեշտությունը, անդրադարձել է, տարածաշրջանային ռազմաքաղաքական անվտանգային իրավիճակին: Կողմերը վերահաստատել են պատրաստակամությունը շարունակելու արդյունավետ փոխգործակցությունն անվտանգության, տնտեսական, ենթակառուցվածքների զարգացման, գիտության և այլ ոլորտներում: Երկուստեք կարևորվել է հայ-իրանական առևտրատնտեսական հարաբերությունների զարգացման խնդրում հյուսիս-հարավ մայրուղու բացառիկ դերը:

The Secretary of the Security Council Armen Grigoryan received Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Islamic Republic of Iran to Armenia HE Abbas Badakhshan Zohuri
28 / 12 / 2020
On 28 December 2020, the Secretary of the Security Council Armen Grigoryan received Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Islamic Republic of Iran to Armenia HE Abbas Badakhshan Zohuri
The Secretary of the Security Council Armen Grigoryan – emphasizing the Armenian-Iranian neighborly relations and the need to intensify the Armenian-Iranian cooperation for developing regional strategic infrastructure in the post-war period – referred to the regional military-political and security situation. The parties reaffirmed their readiness to continue effective cooperation in security, economy, infrastructure development, science, and other fields. Both sides stressed the unique role of the North-South highway in the development of the Armenian-Iranian trade and economic relations.