Աշխատանքային այցով Ստեփանակերտում գտնվող Անվտանգության խորհրդի քարտուղար Արմեն Գրիգորյանն այսօր հանդիպել է Արցախի Հանրապետության նախագահ Բակո Սահակյանի հետ։
Հանդիպմանը, որին մասնակցում էր նաև ԱՀ անվտանգության խորհրդի քարտուղար Արշավիր Ղարամյանը, քննարկվել են ռազմավարական ենթակառուցվածքների զարգացմանը, նոր տիպի կորոնավիրուսի հետ կապված անվտանգային իրավիճակին, ինչպես նաև անվտանգությանը վերաբերող հարցերի լայն շրջանակ:
ԱԽ քարտուղարը հանդիպել է նաև ԱՀ անվտանգության խորհրդի քարտուղար Արշավիր Ղարամյանի հետ։ Կողմերը քննարկել են պաշտպանական ոլորտի բարեփոխումներին և անվտանգային հիմնական ուղղություններին վերաբերող հարցեր։

Рабочий визит секретаря Совета безопасности в Арцах
Секретарь Совета безопасности Республики Армения Армен Григорян, находящийся с рабочим визитом в Степанакерте, встретился сегодня с президентом Республики Арцах Бако Саакяном.
В ходе встречи, в которой также принял участие секретарь Совета безопасности Республики Арцах Аршавир Гарамян, обсуждался широкий круг вопросов, касающихся развития стратегической инфраструктуры, безопасностной ситуации, связанной с коронавирусом нового типа, а также - вопросы безопасности.
Секретарь Совета безопасности встретился также с секретарем Совбеза Республики Арцах Аршавиром Гарамяном. Стороны обсудили вопросы, связанные с реформами в оборонной сфере и ключевыми направ¬л嬬ниями безопасности.