ԱԱԽ քարտուղար Արթուր Բաղդասարյանն ընդունել է Կովկասում և Կենտրոնական Ասիայում ՆԱՏՕ-ի գլխավոր քարտուղարի ներկայացուցիչ Ռոբերտ Սիմոնսին
21 / 10 / 2008
Ազգային անվտանգության խորհրդի քարտուղար Արթուր Բաղդասարյանն այսօր ընդունել է Կովկասում և Կենտրոնական Ասիայում ՆԱՏՕ-ի Գլխավոր քարտուղարի ներկայացուցիչ Ռոբերտ Սիմոնսի գլխավորած պատվիրակությանը:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են Հայաստան-ՆԱՏՕ համագործակցության խնդիրները: Հյուրի խնդրանքով Արթուր Բաղդասարյանը ներկայացրել է ՀՀ Նախագահի կարգադրությամբ ստեղծված Եվրոպական և եվրատլանտյան կառույցների հետ իրականացվող աշխատանքները կանոնակարգող միջգերատեսչական հանձնաժողովի գործունեության ընթացքն ու հիմնական ուղղությունները: Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են Հայաստան–ՆԱՏՕ Անհատական գործընկերության ծրագրի ընթացքի, ուղղությունների և համագործակցության մասին հարցեր:

NSC Secretary Artur Baghdasaryan received Robert Simmons, Deputy Assistant Secretary General of NATO, Special Representative for the Caucasus and Central Asia
21 / 10 / 2008
NSC Secretary Artur Baghdasaryan received today the delegation led by Robert Simons, Deputy Assistant Secretary General of NATO, Special Representative for the Caucasus and Central Asia.
During the meeting the two sides discussed Armenia-NATO cooperation issues. Upon request of the guest Artur Baghdasaryan introduced the process and the directions of the actions of the inter-agency commission coordinating cooperation with European and Euro-Atlantic structures, formed by the order of the RA President. Other issues in relation to the process and directions of the Individual Partnership Action Plan were discussed at the meeting.