Կայացել է Եվրոպական կառույցների հետ Հայաստանի համագործակցությունը համակարգող միջգերատեսչական հանձնաժողովի նիստը
21 / 11 / 2008
Այսօր տեղի է ունեցել Եվրոպական կառույցների հետ Հայաստանի համագործակցությունը համակարգող միջգերատեսչական հանձնաժողովի նիստը, որը վարել է հանձնաժողովի նախագահ, Ազգային անվտանգության խորհրդի քարտուղար Արթուր Բաղդասարյանը:
Նիստի ընթացքում նախանշվել են հանձնաժողովի նպատակներից բխող գործընթացներն ու շեշտադրումները, քննարկվել են դրանց իրականացման վերաբերյալ առաջարկություններ:
Հանձնաժողովն ի գիտություն է ընդունել Եվրոպական հարևանության քաղաքականության շրջանակում Հայաստանի Հանրապետության գործողությունների ծրագրով իրականացված աշխատանքները, ինչպես նաև Հայաստան-ՆԱՏՕ անհատական գործընկերության գործողությունների ծրագրի շրջանակում կատարված աշխատանքների ամփոփումները և առաջարկությունները:
Հանձնաժողովը հավանություն է տվել Եվրոպական հարևանության քաղաքականության ծրագրով նախատեսված և Եվրոպական Միության նոր առաջարկությունների հաշվառմամբ նախապատրաստված, իրականացման ենթակա 2009-2011 թթ. գործողությունների ծրագրին:

The inter-agency commission coordinating Armenia’s cooperation with European structures held a session
21 / 11 / 2008
The inter-agency commission coordinating Armenia’s cooperation with European structures held a session today chaired by NSC Secretary Artur Baghdasaryan, Chairman of the commission.
At the session the processes and fundamentals with regard to the commission objectives were defined and the proposals of implementation were discussed.
The commission took for granted the proposals and the summaries of the implemented actions in the framework of the European Neighbourhood Policy and Armenia-NATO Individual Partnership Action Plan.
The Commission approved the 2009-2011 program of actions planned under the European Neighbourhood Policy Programme and designed based on the EU new proposals.