Կմշակվի վնասակար նյութերի ազդեցության կրճատմանն ուղղված ազգային ռազմավարություն
Վնասակար նյութերի ազդեցության կրճատմանն ուղղված ազգային ռազմավարության մշակման աշխատանքային խումբն այսօր գումարել է անդրանիկ նիստը, որը վարել է Ազգային անվտանգության խորհրդի քարտուղար, Եւրոպական կառույցների հետ Հայաստանի համագործակցությունը համակարգող միջգերատեսչական հանձնաժողովի նախագահ Արթուր Բաղդասարյանը:
Նշելով, որ ռազմավարության մշակումը նախատեսված է ՙՀայաստան-Եվրամիություն՚ 2009-2011 թվականների ծրագրով` Արթուր Բաղդասարյանը կարեւորել է մարդու առողջության եւ շրջակա միջավայրի վրա վնասակար նյութերի ներգործության ռիսկի նվազեցմանն ուղղված ջանքերը:
Նիստում որոշվել է հնարավոր կարճ ժամկետներում առկա եւրոպական լավագույն փորձի ուսումնասիրմամբ մշակել հայեցակարգի նախագիծն ու դրանից բխող իրավական ակտերը եւ սահմանված կարգով ներկայացնել հաստատման:

National Strategy for reduction of environmental impact of pollutants to be developed
The working group on the development of national strategy for the reduction of environmental impact of pollutants held its first session, chaired by NSC Secretary Artur Baghdasaryan, Chairman of the inter-agency commission coordinating Armenia’s cooperation with European structures.
Introducing the strategy development as an action implemented under Armenia-EU 2009-2011 program, Artur Baghdasaryan underlined the importance of the efforts aimed at the reduction of risks of the environmental impact of pollutants.
By a decision adopted at the session, the draft concept and corresponding legal acts will be elaborated through the study of European best practices and submitted for approval in accordance with the established procedure.