Աշխատանքային այցով Ստեփանակերտում գտնվող Անվտանգության խորհրդի քարտուղար Արմեն Գրիգորյանն այսօր հանդիպել է նախագահ Բակո Սահակյանի հետ։ Հանդիպման ընթացքում քննարկվել է անվտանգությանը վերաբերող հարցերի լայն շրջանակ:
Հանդիպում է տեղի են ունեցել նաև Արցախի ԱԺ նախագահ Աշոտ Ղուլյանի, ԱԽ քարտուղար Արշավիր Ղարամյանի, Ոստիկանապետ Լևոն Մնացականյանի, ԿԸՀ նախագահ Սրբուհի Արզումանյանի հետ։ Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են Արցախում սպասվող խորհրդարանական և նախագահական ընտրությունների կազմակերպչական աշխատանքները և կատարողականները։
Հաջորդիվ ԱԽ քարտուղարը հանդիպել է Պաշտպանության բանակի հրամանատար, գեներալ-լեյտենանտ Կարեն Աբրահամյանի հետ։ Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են անվտանգային իրավիճակը, ռազմավարական ենթակառուցվածքների զարգացման և մի շարք այլ ծրագրերի կատարողականներ։

Working visit of SC Secretary to Artsakh
Today, Secretary of the Security Council Armen Grigoryan met with President Bako Sahakyan in Stepanakert on a working visit. A wide range of security issues was discussed during the meeting.
A meeting was also held with Artsakh National Assembly Speaker Ashot Ghulyan, SC Secretary Arshavir Gharamyan, Chief of Police Levon Mnatsakanyan, and CEC Chairman Srbuhi Arzumanyan. During the meeting the sides discussed the organizational activities and implementation of the forthcoming parliamentary and presidential elections in Artsakh.
Afterwards the Secretary Security Council met with the Commander of the Defense Army, Lieutenant General Karen Abrahamyan. During the meeting security situation, implementation of strategic infrastructure development and a number of other projects were discussed.