Ճգնաժամային կառավարման ֆրանսիական փորձը կօգտագործվի Հայաստանում
Փետրվարի 16-ին Ազգային անվտանգության խորհրդի քարտուղար Արթուր Բաղդասարյանի այցը Ֆրանսիա ավարտվել է Ֆրանսիայի արտաքին անվտանգության ծառայության ղեկավարության եւ կառավարության դիվանագիտական խորհրդատու Առնո Գիյուայի հետ հանդիպումներով:
Քննարկվել են Հայաստան-Ֆրանսիա համագործակցությանը վերաբերող հարցեր, ձեռք են բերվել կոնկրետ պայմանավորվածություններ երկկողմ համագործակցությունը խորացնելու վերաբերյալ:
Արթուր Բաղդասարյանն այցելել է նաեւ Ֆրանսիայի ճգնաժամային կառավարման կենտրոն: Կենտրոնի տնօրեն Ժերար Տուրնյեի հետ ձեռք բերված պայմանավորվածության համաձայն ֆրանսիական կողմը կաջակցի Հայաստանին` օգտագործելու Ֆրանսիայի` ճգնաժամային կառավարման փորձը:

French practice in crisis management to be used in Armenia
Secretary of the National Security Council Artur Baghdasaryan wrapped up his visit to France by a meeting with the leadership of the French Foreign Security Service and Diplomatic Consultant of the government Arno Giua.
The parties discussed Armenia-France cooperation issues and reached concrete agreements towards further deepening of cooperation.
Artur Baghdasaryan visited crisis management centre in France. Based on the arrangement reached with Jerar Turne, director of the centre, the French side will support Armenia to put French experience in crisis management into practice in Armenia.