Հայ-ավստրիական հարաբերությունները զարգացման ներուժ ունեն
Ազգային անվտանգության խորհրդի քարտուղար Արթուր Բաղդասարյանն ընդունել է Հայաստանում Ավստրիայի Հանրապետության նորանշանակ դեսպան Մայքլ Փոսթլին:
Շնորհավորելով դեսպանին նշանակման կապակցությամբ` Արթուր Բաղդասարյանը  հույս է հայտնել, որ նրա պաշտոնավարման ժամանակաընթացքում հայ-ավստրիականբարեկամական հարաբերությունները որակական նոր մակարդակի կհասնեն:
Երկուստեք կարեւորվել է համագործակցության խորացումը անվտանգության, արտակարգ իրավիճակների, ոստիկանության կրթության, մշակույթի, տնտեսության ոլոտներում:
Զրուցակիցները մտքեր են փոխանակել Հայաստան – Եվրամիությունհարաբերությունների խորացման, ինչպես նաեւ` Հարավային Կովկասի  տարածաշրջանային զարգացումների շուրջ:

Armenian-Austrian relations have great potential for further enhancement
NSC Secretary Artur Baghdasaryan received Michael Postle, newly appointed Ambassador of the Republic of Austria to Armenia.
Congratulating the Ambassador on his appointment, Artur Baghdasaryan voiced hope that during his mission Armenian-Austrian friendly relations will reach a new level.
Both parties attached importance to the enhancement of cooperation in the fields of security, emergency situations, police, education, culture and economy.
The interlocutors exchanged ideas related to deepening of Armenia-European Union relations, as well as developments in the South Caucasus region.