Հայաստան-Չինաստան. Անվտանգությանն սպառնացող մարտահրավերներին միասին է պետք դիմակայել
Ազգային անվտանգության խորհրդի քարտուղար Արթուր Բաղդասարյանն ընդունել է Հայաստանում Չինաստանի Ժողովրդական Հանրապետության արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Թիան Չանչունին:
Քննարկվել են Հայաստանի Ազգային անվտանգության խորհրդի եւ Չինաստանի Պետական խորհրդի միջեւ համագործակցությանն առնչվող հարցեր:
Արթուր Բաղդասարյանը նշել է, որ անվտանգության համաշխարհային  մարտահրավերներին միասին դիմակայելն ավելի արդյունավետ կլինի թե' Հայաստանի, թե' Չինաստանի համար, ուստի երկու երկրների միջեւ համագործակցության խորացումն այդ ոլորտում կարեւոր է:

_Challenges threatening the security must be addressed jointly
NSC Secretary Artur Baghdasaryan received Tian Changchun, Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the People’s Republic of China to Armenia.
At the meeting many issues related to cooperation between the National Security Council of Armenia and the Chinese State Council were discussed.
Artur Baghdasaryan said it would be more efficient for both Armenia and China to jointly address worldwide security challenges and highlighted the importance of deepening cooperation in this field. In addition, the parties spoke about other issues of bilateral importance.