ԵՄ խորհրդատվական խմբի աշխատանքը պետք է դիվերսիֆիկացնել
Ազգային անվտանգության խորհրդի քարտուղար, Հայաստան-Եվրամիություն համագործակցությունը համակարգող միջգերատեսչական հանձնաժողովի նախագահ Արթուր Բաղդասարյանն ընդունել է Հայաստանում Եվրամիության խորհրդատվականխմբի գործունեությունը գնահատող թիմի ղեկավար Իան Գրանդի գլխավորած պատվիրակությանը:
Արթուր Բաղդասարյանը շնորհակալություն է հայտնել Հայաստան-Եվրամիություն համագործակցության գործողությունների ծրագրի իրականացման գործում ԵՄ խորհրդատվական խմբի` Հայաստանին ցուցաբերած աջակցության համար:
<<Որպեսզի խորհրդատվական խմբի աշխատանքն առավել արդյունավետ լինի, անհրաժեշտ է դիվերսիֆիկացնել խմբի աշխատանքը, ապահովել աշխատանքի թափանցիկության առավել բարձր աստիճան>>,-ասել է Արթուր Բաղդասարյանը` կարեւորելով այն հանգամանքը, որ Հայաստանում ներդրված փորձը շուտով կիրականացվի նաեւ այլ երկրներում:
Իան Գրանդն ընդունել է Արթուր Բաղդասարյանի առաջարկը, որ Հայաստանը պետք է ոչ միայն խորհրդատուին ընտրելու իրավունք ունենա, այլ նաեւ` կարողանա գնահատել նրա աշխատանքի արդյունավետությունը: Զրուցակիցները քննարկել են Հայաստան-Եվրամիություն համագործակցության գործողությունների ծրագրի իրականացման հետ կապված հարցեր:

EU Advisory Group activities to be diversified
Secretary of the National Security Council, Chairman of the inter-agency commission coordinating cooperation between Armenia and the European Union Artur Baghdasaryan received the delegation led by the Head of the EU Advisory Group’s Evaluation Team to Armenia Ian Grand.
Artur Baghdasaryan expressed gratitude for the EU Advisory Group’s support to Armenia in implementing the plan of actions for cooperation between Armenia and the European Union.
"To make the Advisory Group’s activities more effective, it is necessary to diversify the group’s activities and ensure a maximum level of transparency," said Artur Baghdasaryan, highlighting the importance of the fact that the experience in Armenia will soon be applied in other countries as well.
Grand accepted Artur Baghdasaryan’s suggestion that Armenia should not only have the right to select the advisors, but be able to evaluate the effectiveness of its activities. The interlocutors discussed issues related to the implementation of the plan of actions for cooperation between Armenia and the European Union.