ՀՀ ԱԽ քարտուղար Ա․ Գրիգորյանը երկկողմ հանդիպում է ունեցել ՌԴ ԱԽ քարտուղար Ն. Պատրուշևի հետ
2019թ․ նոյեմբերի 20-ին, ԱՊՀ ԱԽ քարտուղարների հերթական՝ 7-րդ հանդիպմանը մասնակցելու նպատակով ՌԴ մայրաքաղաք Մոսկվայում գտնվող ՀՀ ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը երկկողմ հանդիպում է ունեցել ՌԴ ԱԽ քարտուղար Ն. Պատրուշևի հետ։
Հանդիպման մեկնարկին քարտուղար Գրիգորյանն ընգծեց հայ-ռուսական երկկողմ հարաբերությունների դրական դինամիկան՝ ուշադրություն դարձնելով 2019 թվականի ընթացքում տեղի ունեցած ինտենսիվ երկկողմ այցերին և կարևորեց ՌԴ ԱԽ աշխատակազմի կողմից կազմակերպվող միջոցառումների դերը բազմակողմ համագործակցության ամրապնդման մեջ։
Նիկոլայ Պատրուշևը հրավիրեց քարտուղար Գրիգորյանին մասնակցելու 2020 թվականի մայիսին նախատեսվող Անվտանգության հարցերը համակարգող բարձրաստիճան ներկայացուցիչների ամենամյա 11-րդ հանդիպմանը։
Քննարկվեցին ՀԱՊԿ և ՇՀԿ շրջանակներում համագործակցության խորացման հնարավորությունները:
Հայկական կողմի նախաձեռնությամբ քննարկվեցին ռազմաարդյունաբերության ոլորտում համագործակցության պլանը, օրակարգի ընդլայնման և համատեղ արտադրությունների զարգացման ծրագրերը ու գործողությունները։

On November 20, 2019, Secretary of the Security Council of the Republic of Armenia Armen Grigoryan had a bilateral meeting with N.Patrushev, Secretary of RF Security Council who is in Moscow for the purpose of participating in the 7th annual meeting of the CIS Security Council Secretaries.
At the start of the meeting, Secretary Grigoryan emphasized the positive dynamics of the Armenian-Russian bilateral relations, paying attention to the intensive bilateral visits during 2019 and highlighted the role of the events organized by the RF Security Council staff in strengthening the multilateral cooperation.
Nikolai Patrushev invited Secretary Grigoryan to attend the 11th annual meeting of high-level security officials to be held in May 2020.
Opportunities for deepening cooperation within the framework of the CSTO and SCO were discussed.
On the initiative of the Armenian side, the plan of cooperation in the field of military industry, projects and actions for expansion of the agenda and the development of joint production were discussed.