Հանդիպում Պաշտպանության բանակի հրամանատարի հետ
Այսօր ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը հանդիպել է Արցախի պաշտպանության նախարար, ՊԲ հրամանատար, գեներալ-մայոր Կարեն Աբրահամյանին։
Հանդիպմանը, որին ներկա էր նաև Արցախի անվտանգության խորհրդի քարտուղար Արշավիր Ղարամյանը, անդրադարձ է կատարվել արցախա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում տիրող օպերատիվ-մարտավարական իրադրությանն ու քննարկվել անվտանգության խնդիրներին վերաբերող հարցերի լայն շրջանակ:
Անդրադարձ է եղել զինված ուժերի ենթակառուցվածքների զարգացման ընթացիկ ծրագրերին, ինչպես նաև Արցախի ռազմավարական ենթակառուցվածքներում ներդրումներին։

Встреча с командующим Армией обороны
Сегодня секретарь Совета безопасности Республики Армения Армен Григорян встретился с министром обороны Арцаха, командующим Армией обороны, генерал-майором Кареном Абрамяном.
В ходе встречи, на которой также присутствовал секретарь Совета безопасности Арцаха Аршавир Гарамян, был обсужден широкий круг вопросов, касающихся задач безопасности, а также был затронут вопрос оперативно-тактической ситуации на линии соприкосновения арцахских и азербайджанских противоборствующих сил.
Участники встречи также коснулись текущих программ развития инфраструктуры Вооруженных сил, а также инвестиций в стратегические инфраструктуры Арцаха.