Հանդիպում Պաշտպանության բանակի հրամանատարի հետ
Այսօր ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը հանդիպել է Արցախի պաշտպանության նախարար, ՊԲ հրամանատար, գեներալ-մայոր Կարեն Աբրահամյանին։
Հանդիպմանը, որին ներկա էր նաև Արցախի անվտանգության խորհրդի քարտուղար Արշավիր Ղարամյանը, անդրադարձ է կատարվել արցախա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում տիրող օպերատիվ-մարտավարական իրադրությանն ու քննարկվել անվտանգության խնդիրներին վերաբերող հարցերի լայն շրջանակ:
Անդրադարձ է եղել զինված ուժերի ենթակառուցվածքների զարգացման ընթացիկ ծրագրերին, ինչպես նաև Արցախի ռազմավարական ենթակառուցվածքներում ներդրումներին։

A meeting with the Commander of the Defense Army
Today, Secretary of the Security Council Armen Grigoryan met with Artsakh Defense Minister, Commander of the Defense Army, Major-General Karen Abrahamyan.
During the meeting, which was also attended by Secretary of the Security Council of Artsakh Arshavir Gharamyan, the parties touched upon the operative-tactical situation on the line of contact between the Armed Forces of Artsakh and Azerbaijan. A wide range of issues related to the security was also discussed.
They also touched upon the current programs of the infrastructure development of the Armed Forces, as well as the investments in the strategic infrastructures of Artsakh.