ԱԽ քարտուղարը ընդունեց Բրազիլիայի Դաշնային Հանրապետության դեսպանին
Այսօր ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանն ընդունեց Բրազիլիայի Դաշնային Հանրապետության դեսպան Աժեմար դե Մենդոնսա Սանկտոսին։
Հանդիպման ընթացքում քարտուղարը գոհունակությամբ նշեց, որ հայ-բրազիլական հարաբերությունները գտնվում են զարգացման փուլում:
ԱԽ քարտուղարը ներկայացրեց իր՝ ԱՄՆ կատարած այցի ընթացքում Բրազիլիայի տիեզերական գործակալության նախագահ Կարլոս դե Մոուրայի հետ տեղի ունեցած հանդիպման մանրամասները։
Քննարկվեցին հայ-բրազիլական համագործակցության նոր հնարավորությունները գիտատեխնիկական, կրթական, օդա-տիեզերական արդյունաբերության և մի շարք այլ ոլորտներում։
Դեսպան Սանկտոսը ներկայացրեց երկկողմ համագործակցության համար անհրաժեշտ իրավական հիմքերը և դրանց զարգացման ուղղությամբ տարվող աշխատանքները։
Կողմերը հանդիպման արդյունքում պայմանավորվեցին շարունակել քննարկումներն առավել առարկայական հարցերի շուրջ շահագրգիռ կառույցների ներգրավմամբ։

Secretary of the Security Council hosted the Ambassador of the Federal Republic of Brazil
Today Secretary of the Security Council Armen Grigoryan hosted the Ambassador of the Federal Republic of Brazil to the Republic of Armenia Agemar de Mendonça Sanctos.
During the meeting, the secretary noted with satisfaction that the Armenian-Brazilian relations are continuously developing.
The Secretary of the Security Council presented the details of his meeting with the Brazilian Space Agency President Carlos de Moura during his visit to the United States.
The new opportunities of Armenian-Brazilian cooperation were discussed in the fields of science and technology, education, aerospace and other spheres.
Ambassador Sánctos introduced the legal bases for bilateral cooperation and the activities along these lines.
As a result of the meeting, the parties agreed to continue the discussions on a more practical level through the involvement of all concerned institutions.