ԱԽ քարտուղարը ընդունեց Բրազիլիայի Դաշնային Հանրապետության դեսպանին
Այսօր ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանն ընդունեց Բրազիլիայի Դաշնային Հանրապետության դեսպան Աժեմար դե Մենդոնսա Սանկտոսին։
Հանդիպման ընթացքում քարտուղարը գոհունակությամբ նշեց, որ հայ-բրազիլական հարաբերությունները գտնվում են զարգացման փուլում:
ԱԽ քարտուղարը ներկայացրեց իր՝ ԱՄՆ կատարած այցի ընթացքում Բրազիլիայի տիեզերական գործակալության նախագահ Կարլոս դե Մոուրայի հետ տեղի ունեցած հանդիպման մանրամասները։
Քննարկվեցին հայ-բրազիլական համագործակցության նոր հնարավորությունները գիտատեխնիկական, կրթական, օդա-տիեզերական արդյունաբերության և մի շարք այլ ոլորտներում։
Դեսպան Սանկտոսը ներկայացրեց երկկողմ համագործակցության համար անհրաժեշտ իրավական հիմքերը և դրանց զարգացման ուղղությամբ տարվող աշխատանքները։
Կողմերը հանդիպման արդյունքում պայմանավորվեցին շարունակել քննարկումներն առավել առարկայական հարցերի շուրջ շահագրգիռ կառույցների ներգրավմամբ։

Секретарь Совета безопасности принял Посла Федеративной Республики Бразилия в Армении
Секретарь Совета безопасности Республики Армения Армен Григорян принял посла Федеративной Республики Бразилия господина Агемара де Мендонса Санктоса.
В ходе встречи секретарь с удовлетворением отметил, что армяно-бразильские отношения находятся в стадии развития.
Секретарь Совбеза представил подробности встречи, состоявшейся с президентом Бразильского космического агентства Карлосом де Моурой, во время своего визита в Соединенные Штаты.
Обсуждались новые возможности армяно-бразильского сотрудничества в научно-технической сфере, в области образования, авиакосмической промышленности и в ряде других областей.
Посол Санктос представил правовые основы, необходимые для двустороннего сотрудничества и работы, ведущиеся в направлении их развития.
По итогам встречи стороны договорились продолжить обсуждения с привлечением заинтересованных структур по наиболее предметным вопросам.