Հանդիպում Հնդկաստանի ԱՀԽ տեղակալի հետ
Այսօր ՀՀ Անվտանգության խորհրդի քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը Ռուսաստանի Դաշնության ՈՒֆա քաղաքում «Անվտանգության հարցերը համակարգող բարձրաստիճան ներկայացուցիչների ամենամյա տասներորդ հանդիպման» շրջանակներում հանդիպել է Հնդկաստանի Ազգային Անվտանգության հարցերով խորհրդականի տեղակալ Ռաջինդեր Քհանայի հետ։
Կողմերը անդրադարձան Անվտանգության ոլորտում առկա կապերին և համագործակցությանը: Ընդգծվեց անվտանգության ոլորտում առկա մեծ ներուժը օգտագործելու կարևորությունը։
ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանն ուշադրություն հրավիրեց հատկապես տիեզերքի խաղաղ օգտագործման և կիբերանվտանգության ապահովման ոլորտում համագործակցության խորացման անհրաժեշտությանը։
Ռաջինդեր Քհանան նշեց ուժային կառույցների ներկայացուցիչների համար Հնդկաստանում կազմակերպվող համատեղ հավաքների արդյունավետությունը և պատրաստակամություն հայտնեց դրանց մակարդակի և խորության բարձրացումը քննարկել։
Կարևորվեց Հայաստանի և Հնդկաստանի Անվտանգության խորհուրդների միջև ռազմավարական բնույթի հարցերի շուրջ երկխոսության ծավալումը։

A meeting with the Deputy National Security Advisor of India
Today, Secretary of the Security Council of the Republic of Armenia Armen Grigoryan met with Rajinder Khanna, the Deputy National Security Advisor of India in Ufa, the Russian Federation within the framework of the 10th annual meeting of high-ranking security officials.
The parties touched upon the existing connections and cooperation in the field of the security. They emphasized the importance of using the great potential existing in the security sector.
Rajinder Khanna pointed out the effectiveness of the joint meetings held in India for the representatives of the power structures and expressed readiness to discuss the increase of their level and depth.
The importance of the dialogue on the strategic issues between the Security Councils of Armenia and India was highlighted.