Աշխատանքային հանդիպումներ Վաշինգտոնում
Այսօր Անվտանգության խորհրդի քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը Ամերիկայի Միացյալ Նահանգներ կատարած աշխատանքային այցի շրջանակներում այցելեց Ամերիկայի հայ դատի հանձնախմի (Armenian National Committee of America) գլխամաս և հանդիպեց կազմակերպության ղեկավար կազմի հետ։
Հանդիպման մեկնարկին քարտուղար Գրիգորյանը ներկայացրեց իր աշխատանքային այցի մանրամասները, տեղի ունեցած և նախատեսվող հանդիպումները, միջոցառումները և գրանցված արդյունքները։ ԱՀԱԿ գործադիր տնօրեն Արամ Համպարյանը ներկայացրեց հանձնախմբի ներկայիս աշխատանքները և նպատակները։
Հանդիպման ընթացքում քննարկվեցին Հայաստանում տեղի ունեցող քաղաքական գործընթացները և հայ-ամերիկյան հարաբերությունների զարգացմանը առնչվող հարցեր։
Ավելի ուշ ԱԽ քարտուղարը հանդիպեց «Ամերիկայի Հայկական Համագումարի» (Armenian Assembly of America) գործադիր տնօրեն Բրայան Արդունիի հետ։
Հանդիպման ընթացքում կողմերը քննարկել են Հայ-ամերիկյան հարաբերությունների, ԱՄՆ հայկական համայնքի և սփյուքի կառույցների հետ համագործակցության օրակարգային հարցեր։

Working meetings in Washington
Today, Secretary of the Security Council Armen Grigoryan visited headquarter of the Armenian National Committee of America and met with the management staff of the organization during his working visit to the United States.
At the start of the meeting Armen Grigoryan presented the details of his working visit, the meetings held so far, upcoming events and the results recorded. ANCA Executive Director Aram Hamparian presented the Committee’s ongoing activities and goals.
During the meeting the participants discussed the ongoing political processes in Armenia and the issues related to the development of the Armenian-American relations.
Later, the Secretary of the Security Council met with Executive Director of the Armenian Assembly of America Bryan Ardouny.
During the meeting the parties discussed agenda issues on the Armenian-American relations, the cooperation with the US-Armenian community and the Diaspora structures.