ԱԱԽ քարտուղար Արմեն Գևորգյանը հանդիպել է Արցախի վարչապետ Արայիկ Հարությունյանի հետ
Այսօր ք.Ստեփանակերտում ԱԱԽ քարտուղար ԱրմենԳևորգյանը հանդիպել է Արցախի վարչապետ ԱրայիկՀարությունյանի հետ:
Ողջունելով քարտուղարին՝ Արայիկ Հարությունյանը շնորհավորել էԱրմեն Գևորգյանին՝ նոր պաշտոնում նշանակվելուկապակցությամբ: Ա. Հարությունյանը բարձր է գնահատել Ա. Գևորգյանի արհեստավարժությունը և համոզմունք հայտնել, որտարիների ընթացքում տարբեր բարձր պաշտոններում նրա ձեռքբերած գիտելիքներն ու փորձը լավագույնս կնպաստեն ինչպես նորաշխատանքում, այնպես էլ համագործակցության հարցում լուրջհաջողություններ ունենալու գործին:
Կառավարության ղեկավարն ընդգծել է, որ անվտանգությանոլորտում համակարգված մոտեցում ցուցաբերելու և տարբերիրավիճակներում համաձայնեցված որոշումներ կայացնելուառումով շատ անելիքներ կան: «Ըստ առանձինգերատեսչությունների՝ երկու հայկական հանրապետություններիմիջև համագործակցությունը գտնվում է բարձր մակարդակի վրա, սակայն, կարծում եմ, համակարգված մոտեցման առումով պետք էակտիվացնենք մեր համատեղ աշխատանքը»,- ասել է վարչապետը:
ՀՀ Ազգային անվտանգության խորհրդի քարտուղարըշնորհակալություն է հայտնել Ա. Հարությունյանին ջերմընդունելության համար և նշել, որ անվտանգությանն առնչվողխնդիրների շուրջ փոխգործակցության ակտիվացման առումով, իսկապես, անելիքներ շատ կան: Ա. Գևորգյանը հավաստիացրել է, որ քննարկված բոլոր հարցերն առաջնահերթ կերպովաշխատանքային ընթացք կստանան:

National Security Council Secretary Armen Gevorgyan met with the Prime Minister of Artsakh Arayik Harutyunyan
22 / 06 / 2016
Today National Security Council Secretary Armen Gevorgyan met with the Prime Minister of Artsakh Arayik Harutyunyan in Stepanakert.
Welcoming the Secretary Arayik Harutyunyan congratulated Armen Gevorgyan on his new appointment. A. Harutyunyan highly appreciated Mr. Gevorgyan’s professionalism and expressed confidence that his knowledge and experience acquired during years in various high positions will promote a serious success in the new job, as well as in cooperation issues in the best way.
The Prime Minister emphasized that there is much to be done related to the issue of coordinated approach demonstration in the area of security, as well as agreed decision making process in different situations. “At the level of individual agencies, cooperation is at a high level between the two Armenian states, however, I believe that we must intensify our joint work with regard a coordinated approach,”- the Prime Minister said.
The National Security Council Secretary expressed his gratitude to Mr. Harutyunyan for the warm reception and noted that there are really so many things to do in terms of activation of cooperation on security-related matters. A. Gevorgyan assured that all the issues discussed will be given primary working course.