ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանի հարցազրույցն «Ազատություն» TV-ին
Այսօր «Ազատություն» TV-ի եթերում ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը հարցազրույց է տվել Կարլեն Ասլանյանին:
Անդրադառնալով փոխվարչապետերի եռակողմ աշխատանքային խմբի հանդիպմանը և Սոչիում Հայաստանի Հանրապետության վարչապետի, Ռուսաստանի Դաշնության և Ադրբեջանի Հանրապետության նախագահների հանդիպմանը՝ ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը նշել է, որ Հայաստանի օրակարգը մնում է նույնը՝ միջանցքային տրամաբանության որևէ հարցի քննարկում չի կարող լինել: Ա.Գրիգորյանը հավելել է, որ Երևանը պատրաստ է վերականգնել Խորհրդային Միության շրջանում գոյություն ունեցող ենթակառուցվածքները, իսկ հաղորդակցման ուղիների ապաշրջափակումը պետք է տեղի ունենա միայն նոյեմբերի 9-ի, հունվարի 11-ի և նոյեմբերի 26-ի հայտարարությունների համատեքստում:
Խոսելով սահմանային լարվածության թուլացման և անվտանգության երաշխիքներ ստեղծելու անհրաժեշտության մասին՝ ԱԽ քարտուղարը նշել է, որ Հայաստանը առաջարկություն է ներկայացրել և՛ Ռուսաստանին, և՛ Ադրբեջանին: Ներկայացված առաջարկությունների մեջ նաև ներառված են եղել զորքերի հայելային տարբերակով երկկողմանի դուրսբերման, այնուհետև հայկական և ադրբեջանական սահմանապահ զորքեր տեղակայման (որոնց թվաքանակը և զենքը պետք է սահմանափակ լինեն) վերաբերյալ հարցերը:

The Interview of the Secretary of the Security Council Armen Grigoryan to "Azatutyun" TV
Today on "Azatutyun" TV, the Secretary of the Security Council, Armen Grigoryan, interviewed Karlen Aslanyan.
Referring to the meeting of the trilateral working group of Deputy Prime Ministers and the meeting of the Prime Minister of the Republic of Armenia, the President's of the Russian Federation and the Republic of Azerbaijan in Sochi, the Secretary of the Security Council Armen Grigoryan noted that the agenda of Armenia remains the same - there can be no discussion of any issue of corridor logic. A. Grigoryan added that Yerevan is ready to restore the existing infrastructure during the Soviet Union, and the unblocking of communication channels should take place only in the context of the announcements of November 9, January 11 and November 26.
Speaking about the need to reduce border tensions and create security guarantees, the Security Council Secretary noted that Armenia had submitted a proposal to Russia and Azerbaijan. The proposals also included the issue of bilateral withdrawal of troops in the mirror version and then the deployment of Armenian-Azerbaijani border troops (the number of soldiers and weapons should be limited).