ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը հարցազրույց է տվել հանրային հեռուստաընկերության եթերում Պետրոս Ղազարյանին
28 / 06 / 2021
Այսօր ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը հանրային հեռուստատեսության եթերում հարցազրույց է տվել Պետրոս Ղազարյանին՝ խոսելով կայացած ընտրությունների արդյունքների և ներքաղաքական հետագա զարգացումների մասին: Հատուկ անդրադարձ է կատարվել հայ-ադրբեջանական սահմանային իրավիճակին և այդ հարցում ռուս սահմանապահների ներգրավվածությանը:
Պատասխանելով ընտրությունների արդյունքների հետ կապված հարցին Արմեն Գրիգորյանը ուշադրություն հրավիրեց այն հանգամանքին, որ երկրորդ և երրորդ տեղերը զբաղեցրած ուժերը այս ընտրություններում հայտ էին ներկայացրել ոչ թե ընդդիմություն լինելու, այլ իշխանություն դառնալու հույսով, և այս իմաստով վերոնշյալ ուժերի համար վերջին ընտրությունները պարտություն էին, ժողովուրդը ևս մեկ անգամ վերահաստատեց, որ վերադարձ անցյալին չի լինելու:
Խոսելով բանակի բարեփոխումների մասին Արմեն Գրիգորյանը ներկայացրեց, որ այս հարցում վերջին վեց ամսվա ընթացքում լայնածավալ աշխատանքներ են կատարվել և Անվտանգության խորհրդի գրասենյակը Պաշտպանության նախարարության ու Գլխավոր շտաբի հետ փոխգործակցությամբ գրեթե ավարտին է հասցրել բանակի բարեփոխումների հայեցակարգը, միաժամանակ հույս հայտնելով, որ մոտ ժամանակներս այդ հայեցակարգը կհաստատվի և կգնանք բանակի բարեփոխման ուղղությամբ: Այս համատեքստում քարտուղար Գրիգորյանը կարևորեց պրոֆեսիոնալ բանակին անցման ուղղությամբ աշխատանքները:

Secretary of the Security Council Armen Grigoryan gave an interview to Petros Ghazaryan on Public TV
28 / 06 / 2021
Today, the Secretary of the Security Council Armen Grigoryan gave an interview to Petros Ghazaryan on Public Television, talking about the results of the elections and further internal political developments. Special reference was made to the situation on the Armenian-Azerbaijani border and the involvement of Russian border guards in this issue.
Answering the question related to the election results, Armen Grigoryan drew attention to the fact that the forces in the second and third places applied in this election not in the hope of becoming opposition, hoping to become aurthorities, in this sense, the recent elections were a defeat for the above-mentioned forces and the nation Reaffirmed that there will be no return to the past.
Speaking about the army reforms, Armen Grigoryan said that large-scale work had been done in this issue during the last six months. The Office of the Security Council, in cooperation with the Ministry of Defense and the General Staff, has almost completed the concept of army reform, while expressing hope that the concept will be approved in the near future and we will move towards army reform. In this context, Secretary Grigoryan attached importance to the transition to a professional army.