ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանի հարցազրույցը «Ազատություն TV»-ին
Այսօր ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը «Ազատություն TV»-ի եթերում խոսել է հետհեղափոխական շրջանում Հայաստանի ձեռքբերումների, նախընտրական գործընթացների, գործող իշխանության առաջնահերթությունների և անվտանգության նոր միջավայրում Հայաստանի անելիքների մասին:
Ներկայացնելով վերջին երեք տարում իշխանության ձեռքբերումները և հաջողությունները՝ Արմեն Գրիգորյանը շեշտեց, որ այս հարցում շահարկումները շատ են, մինչդեռ, եթե առարկայական խոսենք, ակնհայտ է, որ նույնիսկ համավարակի ու պատերազմի հարուցած պայմաններում Հայաստանի տնտեսությունը վերջին երեք տարում էապես աճել է` 2018 թվականին կազմելով 5.2%, իսկ 2019-ին՝ 7.6%, ավելի քան 85 000 նոր աշխատատեղ է ավելացել, կառուցվել է ավելի քան 1000 կիլոմետր ճանապարհ: Ուշադրություն հրավիրելով այն փաստին, որ 2008-2017 թվականներին Հայաստանի բյուջեն 822 միլիարդ դրամից հասել է 1․3 տրիլիոնի՝ Արմեն Գրիգորյանը հավելեց, որ 2018-2020 թթ. բյուջեն 1.3 տրիլիոնից հասել է 1.8 տրիլիոնի, այսինքն՝ մոտ 500 միլիարդով աճել է։ Եվ այսպես՝ այն, ինչ Սերժ Սարգսյանի իշխանության օրոք կատարվել է 9-10 տարում, գործող իշխանությունն այդ արդյունքին հասել է 1-2 տարում:
Ընդգծելով անվտանգության հարցերին իշխող թիմի առանձնահատուկ ուշադրությունը և կարևորելով բանակին տրվող հատկացումները՝ քարտուղար Գրիգորյանը շեշտեց, որ 2018 թվականից բանակի բյուջեն շեշտակիորեն ավելացել է։ Եթե 2008-2017 թթ. բանակի հատկացումները աճել են ընդամենը 82 միլիարդով, ապա իրենց քաղաքական թիմը, 2018 թ. մայիսին գալով իշխանության, ընդամենը 7 ամսում զինված ուժերի բյուջեն ավելացրել է 102 միլիարդով։ Այսինքն՝ այն, ինչ նախկին իշխանություններն արել էին 9-10 տարում, գործող իշխանությունն իրականացրել է ընդամենը 7 ամսում:
Անդրադառնալով քաղաքականության առաջնահերթություններին՝ Արմեն Գրիգորյանը խիստ կարևորեց անվտանգության հարցերը և կուռուպցիայի դեմ պայքարը, որոնք գործող իշխանության համար շարունակելու են մնալ գերակայություններ:

Интервью секретаря Совета Безопасности Армена Григоряна в эфире "Азатутюн ТВ"
Секретарь Совета Безопасности Армен Григорян сегодня в эфире "Азатутюн ТВ" говорил о достижениях Армении в постреволюционный период, о предвыборном процессе, приоритетах действующего правительства и о задачах Армении в новых условиях безопасности.
Армен Григорян, представляя достижения и успехи правительства за последние три года, подчеркнул, что этот вопрос много манипулировался, между тем, если говорить детально, то очевидно, что даже в условиях, вызванных эпидемией и войной, экономика Армении существенно возросла за последние три года, составив в 2018 г. - 5,2%, а в 2019 г. - 7,6%, увеличилось количество рабочих мест- более чем 85 тысяч, построено более 1000 километров дорог. Заострив внимание на факт, что в 2008-2017 годах бюджет Армении увеличился с 822 млрд драмов до 1-3 трлн, Армен Григорян добавил, что в 2018-2020 гг .бюджет увеличился с 1,3 трлн до 1,8 трлн, то есть увеличился примерно на 500 миллиардов. Итак, то, что за период властвования Сержа Саргсяна произошло за 9-10 лет, действующая власть подобного результата добилась за 1-2 года.
Подчеркнув особое внимание правящей команды к вопросам безопасности и подчеркнув важность выделяемых армии бюджетных ассигнований, секретарь Григорян подчеркнул, что с 2018 года бюджет армии резко увеличился. Если в 2008-2017 гг. ассигнования, выделяемые армии, увеличились всего на 82 миллиарда, то действующая политическая команда, придя к власти в мае 2018 года, всего за 7 месяцев увеличила бюджет Вооруженных сил на 102 миллиарда. Иными словами, то, что предыдущее правительство сделало за 9-10 лет, нынешнее правительство осуществило всего за 7 месяцев.
Касаясь приоритетов политики, Армен Григорян придал особую важность вопросам безопасности и борьбе с коррупцией, которые и впредь будут оставаться приоритетными для действующего правительства.