ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանի հարցազրույցը «Ազատություն TV»-ին
Այսօր ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը «Ազատություն TV»-ի եթերում խոսել է հետհեղափոխական շրջանում Հայաստանի ձեռքբերումների, նախընտրական գործընթացների, գործող իշխանության առաջնահերթությունների և անվտանգության նոր միջավայրում Հայաստանի անելիքների մասին:
Ներկայացնելով վերջին երեք տարում իշխանության ձեռքբերումները և հաջողությունները՝ Արմեն Գրիգորյանը շեշտեց, որ այս հարցում շահարկումները շատ են, մինչդեռ, եթե առարկայական խոսենք, ակնհայտ է, որ նույնիսկ համավարակի ու պատերազմի հարուցած պայմաններում Հայաստանի տնտեսությունը վերջին երեք տարում էապես աճել է` 2018 թվականին կազմելով 5.2%, իսկ 2019-ին՝ 7.6%, ավելի քան 85 000 նոր աշխատատեղ է ավելացել, կառուցվել է ավելի քան 1000 կիլոմետր ճանապարհ: Ուշադրություն հրավիրելով այն փաստին, որ 2008-2017 թվականներին Հայաստանի բյուջեն 822 միլիարդ դրամից հասել է 1․3 տրիլիոնի՝ Արմեն Գրիգորյանը հավելեց, որ 2018-2020 թթ. բյուջեն 1.3 տրիլիոնից հասել է 1.8 տրիլիոնի, այսինքն՝ մոտ 500 միլիարդով աճել է։ Եվ այսպես՝ այն, ինչ Սերժ Սարգսյանի իշխանության օրոք կատարվել է 9-10 տարում, գործող իշխանությունն այդ արդյունքին հասել է 1-2 տարում:
Ընդգծելով անվտանգության հարցերին իշխող թիմի առանձնահատուկ ուշադրությունը և կարևորելով բանակին տրվող հատկացումները՝ քարտուղար Գրիգորյանը շեշտեց, որ 2018 թվականից բանակի բյուջեն շեշտակիորեն ավելացել է։ Եթե 2008-2017 թթ. բանակի հատկացումները աճել են ընդամենը 82 միլիարդով, ապա իրենց քաղաքական թիմը, 2018 թ. մայիսին գալով իշխանության, ընդամենը 7 ամսում զինված ուժերի բյուջեն ավելացրել է 102 միլիարդով։ Այսինքն՝ այն, ինչ նախկին իշխանություններն արել էին 9-10 տարում, գործող իշխանությունն իրականացրել է ընդամենը 7 ամսում:
Անդրադառնալով քաղաքականության առաջնահերթություններին՝ Արմեն Գրիգորյանը խիստ կարևորեց անվտանգության հարցերը և կուռուպցիայի դեմ պայքարը, որոնք գործող իշխանության համար շարունակելու են մնալ գերակայություններ:

The Interview of the Secretary of the Security Council Armen Grigoryan to "Azatutyun TV"
Today, the Secretary of the Security Council Armen Grigoryan spoke on "Azatutyun TV" about Armenia's achievements in the post-revolutionary period, the pre-election process, the priorities of the current Government, and what Armenia will do in the new security environment.
Presenting the achievements and successes of the Government in the last three years, Armen Grigoryan stressed that there are many speculations on this issue, while, objectively speaking, it is obvious that even in the conditions caused by the pandemic and war, Armenia's economy has grown significantly in the last three years, making 5.2% in 2018, and 7.6%, in 2019, more than 85,000 new jobs were added, more than 1,000 kilometers of roads were built. Drawing attention to the fact that in 2008-2017 Armenia's budget increased from 822 billion drams to 1․3 trillion, Armen Grigoryan added that in 2018-2020, the budget has increased from 1.3 trillion to 1.8 trillion, that is, it has increased by about 500 billion. So, what was done in 9-10 years during Serzh Sargsyan's rule, the current Government achieved that result in 1-2 years.
Emphasizing the special attention of the ruling team to security issues, emphasizing the allocations given to the army, Secretary Grigoryan stressed that from 2018 the army budget has sharply increased. Whereas in 2008-2017, the Army’s allocations increased by only 82 billion, their political team coming to power in May 2018 increased the budget of the Armed Forces by 102 billion in just 7 months. In other words, what the previous government did in 9-10 years, the current Government did in just 7 months.
Touching upon the priorities of the policy, Armen Grigoryan strongly emphasized the security issues, the fight against corruption, which will continue to be priorities for the current Government.