ԱԱԽ քարտուղար Արթուր Բաղդասարյանը մեկնել է Բելառուսի Հանրապետություն
Այսօր ԱԱԽ քարտուղար Արթուր Բաղդասարյանի գլխավորած պատվիրակությունը պաշտոնական այցով մեկնել է Բելառուսի Հանրապետություն:
Այցի ընթացքում Արթուր Բաղդասարյանը կհանդիպի Բելառուսի Հանրապետության Նախագահ Ալեքսանդր Լուկոշենկոյի, Պաշտպանության նախարար Յուրի Ժադոբինի, ինչպես նաև Ռազմարդյունաբերության պետական կոմիտեի ղեկավարության հետ:
Այցի շրջանակներում ԱԱԽ քարտուղար Արթուր Բաղդասարյանը առանձնազրույց կունենա իր գործընկերոջ` Բելառուսի Հանրապետության Անվտանգության խորհրդի պետքարտուղար Լեոնիդ Մալցևի հետ, որին կհետևի պատվիրակությունների ընդլայնված կազմով հանդիպումը: Հանդիպման ընթացքում կստորագրվի Հայաստանի Հանրապետության Ազգային անվտանգության խորհրդի և Բելառուսի Հանրապետության Անվտանգության խորհրդի միջև 2012-2013թթ. համագործակցության ծրագիրը:

Secretary of the National Security Council Artur Baghdasaryan left for the Republic of Belarus
Today, the delegation headed by Secretary of the National Security Council Artur Baghdasaryan left for the Republic of Belarus on an official visit.
During the visit Artur Baghdasaryan will meet with President of the Republic of Belarus Alexander Lukoshenko, the Minister of Defence Yuri Zhadobin as well as with the leadership of the state military-industrial committee.
Within the framework of the visit the NSC Secretary will have a private meeting with his Belarus counterpart, the State Secretary of the Security Council of Belarus Leonid Maltsev. The meeting will be followed with extended meeting of two delegations. During the meeting 2012-2013 cooperation program will be signed between the security councils of the two countries.