ԱԱԽ աշխատակազմը դիտարկել է ՀՀ ոստիկանության Շիրակի մարզային վարչության և Երևանի Կենտրոնական բաժնի գործունեությունը
20 / 12 / 2013
Ազգային անվտանգության խորհրդի քարտուղար Արթուր Բաղդասարյանի նախագահությամբ այսօր տեղի է ունեցել աշխատանքային համատեղ քննարկում, որին մասնակցել են ՀՀ ոստիկանության պետի առաջին տեղակալ Հունան Պողոսյանը, ՀՀ ոստիկանության Երևան քաղաքի վարչության պետ Աշոտ Կարապետյանը, ՀՀ ոստիկանության շտաբի պետի տեղակալ Միշա Սարդարյանը, ՀՀ ոստիկանության Շիրակի մարզային վարչության պետ Կարեն Բաբակեխյանը և ՀՀ ոստիկանության Երևան քաղաքի վարչության Կենտրոնական բաժնի պետ Արտակ Պողոսյանը:
Քննարկումը նվիրված էր ԱԱԽ աշխատակազմի կողմից անցկացված ՀՀ ոստիկանության Շիրակի մարզային վարչության և Երևան քաղաքի Կենտրոնական բաժնի գործունեության արդյունավետության դիտարկման արդյունքներին:
Արթուր Բաղդասարյանն անդրադարձավ քննարկման խնդիրներին ու նպատակներին: Քննարկվեցին հանցագործության դեմ պայքարի, թմրամիջոցների ապօրինի շրջանառության, մարդկանց առևտրի (թրաֆիքինգի) դեմ պայքարի, զենքի, ռազմամթերքի շրջանառության նկատմամբ վերահսկողության, անչափահասների կողմից կատարված իրավախախտումների նախականխման և ոլորտում առկա մի շարք այլ խնդիրների վերաբերյալ հարցեր:
Ազգային անվտանգության խորհրդի աշխատակազմի և ոստիկանության ներկայացուցիչները հանդես եկան դիտարկումների արդյունքների վերաբերյալ զեկույցներով:
Ամփոփելով քննարկումը` Ազգային անվտանգության խորհրդի քարտուղար Արթուր Բաղդասարյանը կարևորեց Ոստիկանության ոլորտում իրականացվող բարեփոխումները, մասնավորապես` տեխնիկական միջոցների ներդրման և գործածման հետագա զարգացման գործընթացը:

The staff of the National Security Council observed the activities of the Shirak Marz Department of the RA Police and the Central Division of Yerevan
20 / 12 / 2013
Today, a joint working discussion took place headed by Secretary of the National Security Council Arthur Baghdasaryan with the participation of First Deputy Police Chief Hunan Poghosyan, Chief of Yerevan Police Ashot Karapetyan, Deputy Head of the RA Police Headquarters Misha Sardaryan, the Police Chief of Shirak Marz Karen Babakekhyan and Head of the Yerevan City Police Department Artak Poghosyan.
The discussion was devoted to the results of the monitoring of the effectiveness of the activities of the Shirak Marz Department of the RA Police and the Central Division of Yerevan conducted by the NSC staff.
Artur Baghdasaryan touched upon the issues and goals of the discussion. Issues related to the fight against crime, illegal drug turnover, fight against human trafficking, control over weapons, ammunition turnover, prevention of offenses committed by juveniles and other issues existing in the field were discussed.
The representatives of the staff of the National Security Council and Police made reports on the results of the observations.
Summing up the discussion, Secretary of the National Security Council Arthur Baghdasaryan highlighted the reforms implemented in the Police field, in particular, the introduction of the technical means and the process of the further development of the use.