ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանի աշխատանքային այցը Ստեփանակերտ
Արցախի Հանրապետության նախագահի հրավերով Ստեփանակերտում գտնվող Անվտանգության խորհրդի քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը՝ ապրիլի 29-ին հանդիպել է նախագահ Բակո Սահակյանի հետ։ Հանդիպմանը քննարկվել են անվտանգության ոլորտում հայկական երկու պետությունների փոխգործակցությանը վերաբերող մի շարք հարցեր՝ այդ թվում սույն թվականի մարտի 12-ին տեղի ունեցած Անվտանգության խորհուրդների համատեղ նիստի ընդունած որոշումների կատարողականները ու տարվող աշխատանքները։
Հանդիպմանը մասնակցում էր նաև ԱՀ ԱԽ քարտուղար Վիտալի Բալասանյանը։
Հաջորդիվ տեղի է ունեցել ԱԽ քարտուղարի հանդիպումը ԱՀ ԱԱԾ պետ գնդապետ Սամվել Շահրամանյանի հետ, որի ընթացքում քննարկվել են անվտանգության խնդիրներին վերաբերող հարցերի լայն շրջանակ։

Рабочий визит Секретаря Совета безопасности Армена Григоряна в Степанакерт
Секретарь Совета безопасности Республики Армения Армен Григорян, находяшийся в Степанакерте по приглашению Президента Республики Арцах, 29-го апреля встретился с Президентом Бако Саакяном. На встрече обсуждались вопросы, касающиеся сотрудничества двух армянских государств в сфере безопасности, а также ведущиеся работы и процесс исполнения решений, принятых на совместном заседании Советов безопасности, состоявшемся 12-го марта.
На встрече также присутствовал Секретарь Совета безопасности Республики Арцах Виталий Баласанян.
Далее состоялась встреча Секретаря Совета безопасности с директором Службы национальной безопасности Республики Арцах полковником Самвелом Шахраманяном, в ходе которой обсуждался широкий круг вопросов, касающихся проблем безопасности.